ساعت 3:50 ق.ظ
امروز 6 فروردین 1402
نیمروزخبر
افزایش ۳ درصدی قیمت مسکن در شرایط رکود انتظاری بازار

به گزارش نیمروزخبر و به نقل از خبرگزاری تسنیم، تقریبا از اسفند ماه سال گذشه بازار مسکن کشور وارد یک دوره کوتاه مدت رکود انتظاری شده است. چند دلیل عمده برای این رویداد وجود دارد که مهم ترین آنها انتظار مردم برای روی کار آمدن دولت سیزدهم و اجرای برنامه‌های اعلام شده از سوی رئیس‌جمهور منتخب برای بخش مسکن است.

در این وضعیت بانک مرکزی جدیدترین گزارش را از تحولات بازار مسکن منتشر کرده است. بر این اساس متوسط قیمت مسکن در آخرین ماه بهار امسال با رشد 3 درصدی نسبت به اردیبهشت 1400 به 29 میلیون و 670 هزار تومان رسیده است.

بیشترین متوسط قیمت همچنان در اختیار منطق یک است. هر مترمربع واحد مسکونی در این منطقه 66 میلیون و 298 هزار تومان است. کمترین متوسط قیمت نیز با 12 میلیون و 610 هزار تومان مربوط به منطقه 18 است.

یکی از نکات جالب توجه در تحولات بازار مسکن خردادماه تهران، افزایش حدود 30 درصدی معاملات مسکن است که ابته نسبت به خرداد 99 بالغ بر 52.7 درصد کاهش را نشان می‌دهد. مسئله‌ای که به انتظار اشاره شده در ابتدای گزارش مربوط می‌شود.

به گزارش نیمروزخبر، متوسط قیمت مسکن مردادماه سال 92 بالغ بر 3 میلیون و 834 هزار تومان بود که در ماه 95 حضور دولت حسن روحانی با رشد 674 درصدی به 29 میلیون و 670 هزار تومان افزایش یافته است.

خبر روز
اینستاگرام نیمروز

The access token could not be decrypted. Your access token is currently invalid. Please re-authorize your Instagram account.

تبلیغات
خبر نامه الکترونیک
نماد اعتماد رسانه