ساعت 6:09 ب.ظ
امروز 28 تیر 1403
اولین نشست
اولین نشست تخصصی صنعت حلال استان برگزار می شود

 اولین نشست تخصصی صنعت حلال استان در نمایشگاه اصفهان برگزار می شود

به گزارش نیمروز خبر و به نقل از نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، برند حلال به عنوان یکی از شناخته شده ترین استانداردها در عرصه بین المللی امروزه نقش بسیار مهمی در تجارت جهانی و تسهیل مبادلات کالا در بازار‌های دنیا ایفا می نماید.

این برند که در بازار مصرف کشورهای مسلمان و غیرمسلمان بیانگر سطح بالاتری از کیفیت و سلامت محصولات است دیگر منحصر به مواد غذایی و نوشیدنیها نیست و گروههای کالایی مختلف از محصولات و خدمات مانند صنایع دستی، امور مالی، گردشگری، خدمات پزشکی و دارویی، اقامت، رسانه و دیپلماسی را تحت پوشش خود قرار می دهد.

ایران به عنوان یکی از کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی ( OIC) دارای ظرفیت های متنوعی در صنعت حلال است و همواره سعی نموده که با استفاده از برند حلال جایگاه خود در صادرات محصولات و خدمات حلال را ارتقا بخشد.

با توجه به لزوم معرفی تخصصی برند حلال به سازمان های مرتبط و از آنجائیکه استان اصفهان به عنوان قطب صنعتی و فرهنگی کشور دارای پتانسیل های کم نظیری در صنعت حلال می باشد، نخستین نشست تخصصی حلال با حضور صاحب نظران داخلی و خارجی همزمان با بیستمین نمایشگاه تخصصی صنایع غذایی اصفهان در تاریخ ۲۰ دی ماه برگزار خواهد شد.  در این نشست نمایندگان بخش خصوصی و دولتی کشور و استان ضمن بیان دیدگاهها و نقطه نظرات خود در قالب پنل های سخنرانی، در خصوص هم افزایی و خرد جمعی برای بهره برداری هدفمند از برند حلال در مسیر توسعه صادرات کشور گفتگو و رایزنی خواهند نمود.

خبر روز
اینستاگرام نیمروز

تبلیغات
خبر نامه الکترونیک
نماد اعتماد رسانه