ساعت 8:02 ق.ظ
امروز 25 تیر 1403
ایران
ایران سرزمین فرصت‌های لجستیکی و ترانزیتی است

وزیر راه و شهرسازی گفت: ایران سرزمین فرصت‌های لجستیکی و ترانزیتی است و می تواند برای کشور تولید ثروت کند.
به گزارش پایگاه خبری نیمروز خبر ، مهرداد بذر پاش بعد از ظهر سه‌شنبه در آیین افتتاح یکهزار میلیارد تومان پروره ارتقای ایمنی راه‌های استان اصفهان، با ابراز خرسندی از اجرای این پروژه‌ها توسط سازمان راهداری کشور، اظهار داشت: طرحی ضربتی برای ارتقای کیفیت راه‌ها در سازمان راهداری کشور در حال اجراست و ۲۰۰ اکیپ در راه‌های اصلی تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه ۲۹۰ هزار کیلومتر راه اصلی و فرعی در کشور وجود دارد، گفت: در برنامه هفتم توسعه احکام خوبی در نظر گرفته شده که در صورت تصویب، سازمان راهداری کشور را ارتقا خواهد داد و منابع پایدارتری را نصیب این سازمان می کند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سازمان راهداری مرجع ترانزیت کشور است، ابراز داشت: شاهد در هم ریختگی در حوزه ترانزیت هستیم زیرا دستگاه‌های متعددی می‌گفتند مسئول هستند در حالی که مسئولیت بسیاری بر عهده راهداری بود اما با تصویب برنامه هفتم توسعه نظمی درترانزیت ایجاد خواهد شد.

بذرپاش با بیان اینکه تمهیدات لجستیکی در این برنامه بر عهده وزارت راه و شهرسازی گذاشته شده است، تصریح کرد: ایران سرزمین فرصت‌های لجستیکی و ترانزیتی است و شبکه ترانزیتی و کریدور در ریل و راه به اندازه نفت در این کشور می تواند تولید ثروت کند و سرمایه و اثرات عظیمی را نصیب کشور و آیندگان خواهد کرد و از قضا قدرت سیاسی‌مان‌ بالاتر خواهد رفت.

خبر روز
اینستاگرام نیمروز

تبلیغات
خبر نامه الکترونیک
نماد اعتماد رسانه