ساعت 5:52 ب.ظ
امروز 28 تیر 1403
باقیمانده سود سهام عدالت به زودی پرداخت می‌شود

به گزارش نیمروزخبر و به نقل از خبرگزاری فارس ، محمدعلی دهقان دهنوی در مورد سود سهام عدالت گفت: سود شرکت‌های سهام عدالت مربوط به عملکرد سال 98 تا قبل از عید به میزان 50 درصد به حساب سهامداران عدالت چه به روش مستقیم و چه غیرمستقیم واریز شد و 50 درصد بقیه تا آخر هفته آینده پرداخت می‌شود.

وی در مورد اینکه آیا سود شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی مربوط به سهامداران عدالت که روش غیرمستقیم را برگزیده‌اند نیز پرداخت می‌شود، گفت: اگر مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی برگزار شود و اعضای هیات مدیره سود شناسایی کرده و تصویب کنند که این سود بین سهامداران عدالت در روش غیرمستقیم پرداخت شود، در آن صورت سهامداران عدالت در روش غیر مستقیم، سود خواهند گرفت.

دهقان دهنوی در مورد سود عملکرد سال 99 شرکت‌های سرمایه پذیر عدالت گفت: اگر تا زمان مقرر سود این شرکت‌ها تعیین تکلیف شود و شرکت‌هایی که مجامع خود را برگزار کردند و هیات مدیره نسبت به تقسیم سود بین سهامداران عدالت تصمیم گرفته، سود نقدی به حساب سهامداران عدالت پرداخت می‌شود، اما اگر تا آخر امسال هیات مدیره شرکت‌های سرمایه گذاری استانی تعیین نشدند، سود سهامداران این شرکت‌ها را با مکانیسم قبلی مانند آنچه سود سهام عدالت در آخر سال 99 پرداخت شد عمل خواهد شد.

رئیس سازمان بورس اظهار امیدواری کرد که امسال اعضای هیات مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی مربوط به سهامداران عدالت در روش غیرمستقیم بتوانند انتخاب شده و سود شناسایی کنند که بین مردم یعنی سهامداران عدالت تقسیم شود.

وی تأکید کرد: تا آخر هفته آینده 50 درصد باقیمانده سود سهام عدالت به حساب سهامداران واریز می‌شود.

دهقان دهنوی همچنین در مورد واریز معادل ریالی 150 میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی به صندوق توسعه بازار گفت: کارهای اداری اجرای این مصوبه شورای هماهنگی اقتصادی در جریان است و به محض انجام کارهای اداری این مبلغ واریز خواهد شد. بانک مرکزی از صندوق توسعه ملی خواسته است حساب‌هایی را برای این منظور معرفی کند که این مبلغ قابل برداشت باشد.

خبر روز
اینستاگرام نیمروز

تبلیغات
خبر نامه الکترونیک
نماد اعتماد رسانه