ساعت 3:40 ق.ظ
امروز 5 تیر 1403
برگزاری
برگزاری ششمین دوره انتخابات شورای هیات های مذهبی در اصفهان

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان از برگزاری ششمین دوره از انتخابات شورای هیئات مذهبی در 28 شهرستان استان اصفهان همزمان با سراسر کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری نیمروز خبر و به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین مهدی فوقی با بیان اینکه در استان اصفهان بیش از بیش از پنج هزار هیئات مذهبی در استان اصفهان فعالیت دارند، ابراز داشت: مدیران هیئات مذهبی یا نماینده تام الاختیار آنها با در دست داشتن مجوز هیئت در ادارات تبلیغات اسلامی شهرستانهای استان اصفهان از ساعت 8 صبح الی 14 روز جمعه 30 اردیبهشت حاضر واز بین داوطلبان نماینده‌های اصلح و توانمند را انتخاب می‌کنند.

وی با بیان اینکه شورای هیئات مذهبی از جمله تشکل‌های میانی وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی است، اظهار داشت: این شورا با هدف ایفای نقش واسط میان نهادهای حاکمیتی، دولتی، حوزوی و دانشگاهی با عموم مردم جامعه ایجاد شده است و انتخابات آن هر چهار سال یک بار برگزار می شود.

وی افزود: سازماندهی و راهبری، افزایش انسجام اجتماعی و مسئولیت پذیری اجتماعی، ارتقاء منزلت اجتماعی و دانش نظری، آسیب شناسی شئون فرهنگی و بصیرت افزایی و تعمیق مبانی انقلاب اسلامی در جامعه هیئات مذهبی از دیگر ماموریت های شورای هیئات مذهبی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان با تاکید بر اینکه شورای هیئات مذهبی تشکل مذهبی، دینی، غیر حزبی و غیر جناحی است، افزود: اعضای این شورا بر اساس فرایند خاص انتخابات از بین مدیران هیئات مذهبی در سه رده شهرستانی، استانی و کشوری انتخاب می‌شوند.

حجت الاسلام والمسلمین فوقی با بیان اینکه تعداد نفرات اصلی در شوراهای هیئات مذهبی در شهرستان‌ها، نسبت به جمعیت و تعداد هیئات آنها متفاوت است، تصریح کرد: شوراهای منتخب در هر شهرستان از بین خود رئیس، نایب رئیس و دبیر را به عنوان هیئت رئیسه انتخاب می‌کنند.

وی افزود: روسای شورای هیئات مذهبی شهرستان‌ها، شورای هیئات مذهبی استان و همچنین روسای شورای هیئات مذهبی استان‌ها، شورای هیئات مذهبی کشور را تشکیل می‌دهند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان با اشاره به اینکه بیش از 150 نفر از پرسنل و کارکنان شاغل در ادارات تبلیغات اسلامی استان اصفهان در روز جمعه تحت عنوان هیئت اجرائی و نظارت این انتخابات را برگزار خواهند کرد، افزود: بیش از پنج هزار تعرفه چاب و تعداد 410 نفر به عنوان نامزد در این انتخابات شرکت کرده که 175 نفر از آنها به عنوان اعضای اصلی انتخاب و تحت عنوان شورای هیئات مذهبی در 31 نقطه از استان فعالیت خواهند کرد.

وی افزود: از جمله شرایط داوطلبی در این دوره از انتخابات داشتن مدرک تحصیلی لیسانس در مرکز استان و دیبلم در سایر شهرستان‌ها، عضویت در هیئت امنای هیئات مذهبی با سه سال سابقه فعالیت، حداقل سن 25 و حداکثر سن 65 سال است.

حجت الاسلام والمسلمین فوقی اضافه کرد: وجه تمایز این دوره از انتخابات شورای هیئات مذهبی، تشکیل شورای عالی هیئات مذهبی در استان‌ها است که وظیفه نظارت عالیه بر فعالیتهای شورای هیئات مذهبی در سطح استان و رفع اختلافات را به عهده دارد.

وی در پایان گفت: نیروی انتظامی، وزارت کشور از جمله دستگاههایی می باشند که سازمان تبلیغات اسلامی را در امر برگزاری انتخابات یاری می‌کنند و جنبه نظارتی آن را بر عهده دارند.

خبر روز
اینستاگرام نیمروز
تبلیغات
خبر نامه الکترونیک
نماد اعتماد رسانه