ساعت 9:48 ق.ظ
امروز 25 تیر 1403
موز
تب قیمت موز بالا گرفت/ هویج ۱۴ هزار تومان شد

رییس اتحادیه میوه و سبزی تهران از افزایش قیمت موز در بازار خبر داد و گفت: متوسط قیمت هر کیلو موز در میدان ناشی از مشکلات واردات به ۲۸ هزار تومان رسیده است.

به گزارش نیمروزخبر وبه نقل از اقتصادنیوز ،  اسداله کارگر، از افزایش چشمگیر قیمت موز در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون متوسط قیمت هر کیلو موز در میادین به سبب مشکلات واردات ۲۸ هزار تومان است که این جهش چشمگیر قیمت جای تاسف دارد.

او قیمت کنونی هر کیلو انجیر زرد را ۱۰ تا ۲۵ هزار تومان اعلام کرد و افزود: نرخ هر کیلو انگور بیدانه قرمز ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان، انگور بیدانه سفید ۱۲ تا ۱۸ هزار تومان، انگور شاهانی ۱۰ تا ۱۴ هزار تومان، آلو سانترال ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان، پسته تازه ۹۰ تا ۱۲۵ هزار تومان، توت فرنگی گلخانه ۳۰ تا ۴۵ هزار تومان، خربزه ۷ تا ۹ هزار تومان، شاه پسند ۴ تا ۸ هزار تومان، هلو انجیری ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان، هلو زعفرانی ۱۲ تا ۲۰ هزار تومان، خیار اصفهان ۴ تا ۸ هزار تومان، خیار بوته ای ۶ تا ۱۱ هزار تومان و خیار گلخانه ۶ هزار و ۵۰۰ تا ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان است.

کارگر ادامه داد: در حال حاضر هر کیلو سیب گلاب پاییزه با نرخ ۱۵ تا ۲۲ هزار تومان، سیب لبنانی زرد ۹ تا ۱۶ هزار تومان، سیب لبنانی قرمز ۸  تا ۱۶ هزار تومان، شلیل شبرنگ سیبی ۱۵ تا ۲۲ هزار تومان، شلیل سیبی ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان، گلابی بیروتی ۲۰ تا ۳۵ هزار تومان، گلابی شاه میوه ۲۰ تا ۳۵ هزار تومان، لیمو شیرین ۱۲ تا ۱۷ هزار تومان، نارنگی انشو ۸ تا ۱۴ هزار تومان، نارنگی تخم ژاپنی ۱۲ تا ۱۸ هزار تومان و انار ۱۵ تا ۲۲ هزار تومان در میدان مرکزی و با احتساب سود منطقی بر مبنای فاکتور در خرده فروشی ها عرضه می شود.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی قیمت هر کیلو هندوانه را ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار تومان در میدان اعلام کرد و گفت: با توجه به کاهش عرضه هندوانه در میدان، قیمت افزایش چشمگیری داشته است.

او قیمت هر کیلو بادمجان دلمه ای در میدان مرکزی را ۳ تا ۵ هزار تومان اعلام کرد و افزود: نرخ کنونی هر کیلو بادمجان قلمی ۴ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار تومان، بادمجان گلخانه ۸ تا ۱۳ هزار تومان، پیاز شیری ۴ تا ۶ هزار تومان، پیاز قرمز ۵ تا ۷ هزار تومان، پیاز زرد ۴ تا ۶ هزار تومان، سیب زمینی نو ۳ تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان، سیرخشک ۱۵ تا ۳۵ هزار تومان، فلفل تند ریز ۵ تا ۹ هزار تومان، فلفل دلمه سبز ۹ تا ۱۶ هزار تومان، فلفل دلمه گلخانه ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان و فلفل شیرین شمال ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان است

کارگر ادامه داد: در حال حاضر هر کیلو کدو حلوایی با نرخ ۳ تا ۷ هزار تومان، کاهو پیچ سالادی ۷ تا ۱۲ هزار تومان، کاهو رسمی ۵ تا ۷ هزار تومان، کدو مسمایی ۷ تا ۱۲ هزار تومان، کلم سفید ۴ تا ۷ هزار تومان، کلم قرمز ۷ تا ۱۲ هزار تومان، گل کلم ۴ تا ۱۰ هزار تومان، لوبیا سبز ۷ تا ۱۲ هزار تومان، لیموترش جهرم ۱۰ تا ۱۷ هزار تومان و لیموترش سنگی ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان است.

او از کاهش قیمت هویج در بازار خبر داد و گفت: قیمت هر کیلو هویج در میدان به ۲۲ تا ۲۵ هزار تومان هم رسیده بود که با افزایش عرضه، نرخ به ۹ تا ۱۴ هزار تومان کاهش یافته است.

کارگر نرخ هر کیلو سبزی جور(پلو، آش و قورمه) را ۵ تا ۷ هزار تومان و سبزی خوردن را ۶ تا ۸ هزار تومان اعلام کرد.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی در پایان درباره آینده بازار میوه گفت: با توجه به آنکه ۲ فصل مکمل یکدیگر هستند، از این رو به سبب تنوع میوه نوسانی در بازار نخواهیم داشت. هر چند ممکن است استثنائاتی در بازار همچون نوسان قیمت موز رخ بدهد.

خبر روز
اینستاگرام نیمروز

تبلیغات
خبر نامه الکترونیک
نماد اعتماد رسانه