ساعت 1:56 ق.ظ
امروز 5 تیر 1403
تجلیل
تجلیل از 60 واحد صنعتی استان اصفهان/ قطعی اینترنت به کسب و کارها آسیب زد

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: امسال به مناسبت برگزاری مراسم بزرگداشت روز صنعت و معدن حدود ۶۰ واحد صنعتی استان مورد تجلیل قرار می گیرند.

به گزارش پایگاه خبری نیمروز خبر، عبدالوهاب سهل‌آبادی در نشست خبری مراسم بزرگداشت روز صنعت و معدن اصفهان، اظهار کرد: دهم‌ تیرماه، روز صنعت بود و بسیاری از استان‌های کشور این روز را برگزار کردند و چهارشنبه هفته جاری این مراسم در اصفهان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه امسال در روز صنعت حدود ۶۰ واحد صنعتی استان تجلیل می‌شوند، توضیح داد: این واحدها در کمیته‌ای ارزیابی شده‌اند و روز چهارشنبه به‌عنوان واحد نمونه صنعتی استان اصفهان انتخاب می‌شوند.

دولت جراجی بزرگ اقتصادی را از خود شروع کند

سهل‌آبادی درباره اجرای طرح آزادسازی قیمت‌ها و تأثیر آن بر حوزه صنعت، توضیح داد:  دولت برای اجرای طرح آزادسازی قیمت ها  جرات زیادی به خرج داد اما اما جراحی بزرگ اقتصادی کوچک کردن دولت است، چراکه دولت نزدیک ۱۰ میلیون حقوق‌بگیر دارد.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان بیان کرد: خوشبختانه وضعیت صنعت استان و همچنین وضعیت پیگیری مطالبات آنها نسبت به یک سال گذشته بهتر شده است.

وی‌ تصریح کرد: با تلاش‌های صورت گرفته میزان تسهیلات بانکی برای حوزه تولید ‌صنعت استان اصفهان بیشتر شده است.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با اشاره به فعالیت بیش از ۹ هزار واحد صنعتی در استان اصفهان، اظهار کرد: به لطف خدا امروز بسیاری از مشکلات صنعت با حضور تشکل‌های مختلف صنعتی ازجمله خانه صمت و … برطرف شده و ستاد تسهیل نیز در این مسیر گام بزرگی برداشته است.

سهل آبادی مدعی شد که طی استعلام خانه صنعت معدن و تجارت ایران از واحدهای صنعتی، این واحدها از عملکرد ستاد تسهیل رضایت داشتند و رتبه اول رضایت تولیدکنندگان به ستاد تسهیاختصاص داده است.

سهل‌آبادی با اشاره به یک خبر خوش برای حوزه معدن، اظهار کرد: یکی از پتانسیل‌های مهم کشور معدن است و توانمندی خوبی را برای ایجاد اشتغال و صادرات دارد و فراوری این حوزه نقش مهمی می‌تواند در اقتصاد کشور داشته باشد و به همین منظور مجلس بر روی اصلاح قانون معدن کار می‌کند و امیدواریم در مجلس فعلی این کار به سرانجام برسد.

وی توضیح داد: شاید استفاده از پهنه‌های مختلف معدنی کشور به دلیل برخی مشکلات به ۱۰ درصد هم نرسد و بنابراین امیدواریم تا پایان این مجلس اصلاح قانون مجلس به نتیجه برسد.

قطعی اینترنت به کسب و کارها آسیب زد

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان در پاسخ به سئوال خبرنگار نیمروز درباره تأثیر قطعی و فیلترینگ اینترنت بر حوزه تولید، گفت: قطعاً قطعی اینترنت به حوزه کار و تولید کشور آسیب رسانده و کار را سخت کرد.

سهل آبادی تصریح کرد: اما در شرایط موجود اولویت با تامین امنیت است و امیدواریم به زودی راهکارهای مشخصی برای این مشکل اعلام شود.

بهار امسال هیچ کارگری در بخش تولید تعدیل نشد

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان همچنین با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه توسعه صنعت و صادرات استان اصفهان خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش دستمزد کارگران و تورم، انتظار می رفت که شاهد ریزش نیروی کارگری باشیم.

وی گفت: با تلاش صنعتگران و فعالین این حوزه، نیروی کارگری در واحدهای صنعتی تعدیل نشده است.

خبر روز
اینستاگرام نیمروز
تبلیغات
خبر نامه الکترونیک
نماد اعتماد رسانه