ساعت 8:51 ق.ظ
امروز 25 تیر 1403
قیمت خودرو
ترمز رشد قیمت خودرو کشیده شد

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی کرج اظهار داشت: تقاضای زیادی در بازار وجود ندارد کسی که برای خرید خودرو مجبور باشد اقدام به خرید می‌کند اما خبری از خریدها با هدف سرمایه‌گذاری نیست.

به گزارش نیمروزخبر و به نقل از اقتصادنیوز ، حمید کریمی در گفت وگو با ایلنا در مورد آخرین وضعیت بازار خودرو اظهار کرد: تقاضای زیادی در بازار وجود ندارد کسی که برای خرید خودرو مجبور باشد اقدام به خرید می‌کند اما دیگر خبری از خریدها با هدف سرمایه‌گذاری نیست. قیمت خودرو نیز در یک هفته تا ۱۰ روز اخیر تحت تاثیر کاهش نسبی قیمت دلار ۲ تا ۵ میلیون تومان کاهش یافته است.

وی با اشاره به نرخ روز خودرو گفت: پراید ۱۳۱ مدل ۹۹ به قیمت ۱۳۷/۵ تا ۱۳۹ میلیون تومان، پراید ۱۱۱ مدل ۹۹ حدود ۱۵۵ میلیون تومان و مدل ۹۸ حدود ۱۴۸ میلیون تومان، کوییک یک‌رنگ ۱۷۲ میلیون تومان و دورنگ ۱۷۴ تا ۱۷۵ میلیون تومان، تیبا ۲ حدود ۱۶۱ میلیون تومان و تیبا صندوق‌دار ۱۵۱ میلیون‌ تومان، نیسان ۲۷۸ آپشنال ۲۷۸ میلیون تومان و تک‌سوز آپشنال ۲۷۱ میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شوند.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی کرج ادامه داد: همچنین قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ حدود ۲۵۲ میلیون تومان و تیپ ۵ مدل ۹۹ به میزان ۲۹۹ میلیون تومان، پژو پارس معمولی ۲۷۵ میلیون تومان و تیوفایو ۳۰۵ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ دنده‌ای ۳۳۵ میلیون تومان و سقف شیشه‌ای ۳۵۰ میلیون تومان همینطور ۲۰۷ دنده اتوماتیک ۴۵۰ میلیون تومان، سمند معمولی ۲۳۲ میلیون تومان EF7 حدود ۲۷۸ میلیون تومان است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: شرکت‌ها عرضه کافی برای خودرو ندارند و با افزایش قیمت خودرو را دپو می‌کنند. اگر محصولات عرضه شود قیمت‌ها نیز می‌شکند اما متاسفانه چنین کاری را نمی‌کنند وقتی عرضه افزایش می‌یابد، قیمت‌ها نیز تعدیل می‌شود. برای مثال قیمت نیسان ۲۸۵ میلیون تومان بود که الان بعد از عرضه این خودرو بین ۲۷۷ تا ۲۷۸ میلیون تومان است.

خبر روز
اینستاگرام نیمروز

تبلیغات
خبر نامه الکترونیک
نماد اعتماد رسانه