ساعت 3:23 ب.ظ
امروز 2 مرداد 1403
توپ گرانفروشی مرغ در زمین کشتارگاه ها و واحدهای صنفی

به گزارش نیمروز خبر و به نقل از ایسنا، حبیب اسدالله نژاد در پاسخ به اینکه چرا قیمت مرغ همچنان رو به افزایش است، گفت: در حال حاضر مرغداران مرغ هایشان را با قیمت مصوب یعنی ۱۷هزار و ۱۰۰ تومان درب کشتارگاه تحویل می دهند و این موضوع برای ما نیز جای سوال دارد که در کشتارگاه و بعد از آن چه اتفاقی می افتد که قیمت مرغ افزایش می یابد؟

وی ادامه داد: البته ممکن است برخی از مرغداری ها با توجه به توافقات خود با کشتارگاه ها ۵۰۰ تومان به قیمت مرغ اضافه کنند ولی این مقدار هم باعث گرانی مرغ نمی شود.

مرغ

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی اضافه کرد: نباید مرغ در بازار برای مصرف کنندگان بیش از نرخ مصوب ۲۴هزار و ۹۰۰ تومان عرضه شود. اگر در جایی بیش از نرخ مصوب مرغ فروخته می شود مصداق بارز گرانفروشی است و لازم است دستگاه های نظارتی برخوردهای لازم را انجام دهند.

وی با بیان اینکه بایستی نظارت های بیشتری از کشتارگاه تا واحدهای صنفی فروش مرغ صورت بگیرد، گفت: قیمت تمام شده فعلی مرغ بیشتر از قیمت مصوب است، زیرا هزینه مولفه های تولید افزایش یافته است.  اما تولیدکنندگان شرایط را تحمل کرده اند و با وجود ضرر و زیان، مرغ هایشان را با همان قیمت مصوب وارد بازار می کنند. اینکه همین مرغ با قیمت مصوب به دست مردم نمی رسد نشان می دهد که در مسیر کشتارگاه تا واحدهای صنفی قطعا تخلف و سودجویی رخ می دهد.

خبر روز
اینستاگرام نیمروز

تبلیغات
خبر نامه الکترونیک
نماد اعتماد رسانه