ساعت 8:56 ق.ظ
امروز 30 خرداد 1403
فولادمبارکه
تکلیف حج روشن نیست/ برای اعزام زایر به عتبات آماده ایم

به گزارش نیمروزخبر و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج در نشست امروز شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت که به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی تشکیل شد «حج؛ خودسازی، انسجام، اقتدار اسلامی و دفاع از مسجدالاقصی» به عنوان شعار حج آینده انتخاب و اعلام شد.

دراین نشست نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت ضمن تبیین محورهای شعار حج آینده اظهار داشت: کلید واژه‌های این شعار از میان پیشنهادهای دریافتی از واحدهای مختلف و پس از کار کارشناسی با عنایت به توصیه های مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب و مسایل روز امت اسلامی و بین‌المللی انتخاب شده است.

168834281 تکلیف حج روشن نیست/ برای اعزام زایر به عتبات آماده ایم

نماینده ولی فقیه خودسازی را یکی از اهداف حج عنوان کرد و همبستگی و اقتدار اسلامی را راه حل مهمترین چالش های جهان اسلام دانست.

وی با اشاره به اینکه درانسجام و اقتداراسلامی به وحدت و عظمت اسلامی نیز توجه شده است، تصریح کرد: با توجه به اتفاقات اخیردرصحنه فلسطین حج فرصت بی‌نظیری برای همفکری امت اسلامی در دفاع از مسجدالاقصی و فلسطینیان است.

وزارت حج عربستان تاکنون به صورت شفاف و قطعی درمورد حج آینده اظهارنظر نکرد

 علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اخبار منتشر شده در خصوص حج پیش رو بار دیگر تصریح کرد: وزارت حج عربستان تاکنون به صورت شفاف و قطعی درمورد حج آینده اظهارنظر نکرده است وهمچنان کشورهای اسلامی در انتظار روشن شدن تکلیف حج هستند.

وی همچنین با اشاره به اینکه سازمان حج و زیارت برای راه اندازی محدود سفر به عتبات عالیات در قالب کاروان های زیارتی تحت پوشش این سازمان و با رعایت موازین و دستورالعمل های بهداشتی آمادگی دارد، خواستار آن شد که موضوع صدور مجوز مراجع ذی ربط برای اینگونه سفرها همچنان از طریق نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت پیگیری شود.

 در این نشست حجت الاسلام والمسلمین سید حسین رکن الدینی معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری درباره کارشناسی انجام شده درخصوص راهکارهای تحقق شعار سال ۱۴۰۰ در این معاونت و معاونت های  امور بین الملل و توسعه مدیریت و منابع همچنین پژوهشکده حج و زیارت، موسسه فرهنگی هنری مشعر و دیگر واحدهای تابعه بعثه مقام معظم رهبری با نگاه به تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها گزارش داد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز تصریح کرد: هر یک از معاونت ها و مدیریت ها باید تلاش کنند با توجه به امکانات، نیروی انسانی و بودجه موجود،   در ارتباط با برنامه ها و فعالیت هایی که اجرا می شود پشتیبانی ها افزایش و موانع کاهش یابد و گزارش اقدامات انجام شده برای اسفند ماه امسال آماده و ارائه شود.

 حجت‌الاسلام والمسلمین نواب درآغاز این نشست طی سخنانی به فرارسیدن سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) و ارتحال امام خمینی (قدس سره) و قیام ۱۵ خرداد اشاره کرد و گفت: آنچه از بعد فقهی اسلام در اختیار داریم از امام صادق (ع) و شاگردان آن حضرت منتقل شده است.

وی همچنین اندیشه و افکار امام امت را فراتر از زمان خود دانست و گفت: ما باید نسبت به فکر، اندیشه، نگاه تیزبین و دستورات امام راحل (قدس سره) توجه بیشتری داشته و در این ایام همه به یاد این بزرگوار باشیم.

خبر روز
اینستاگرام نیمروز
تبلیغات
خبر نامه الکترونیک
نماد اعتماد رسانه