ساعت 3:28 ب.ظ
امروز 3 اسفند 1402
حق الزحمه
حق الزحمه مهندسان بسیار ناچیز است/ساختمان سرمایه ملی است

سرپرست سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور گفت: با توجه به مسئولیت هایی مهندسان، حق الزحمه مهندسان بسیار ناچیز است.

به گزارش نیمروز خبر، حمزه شکیب یکشنبه شب در حاشیه برگزاری نشست هم‌اندیشی روسای سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان، کشاورزی، معدن و رایانه استان اصفهان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مهندسان ساختمان مسوولیتی دارند که تا پایان عمر ساختمان با آنها همراه است، تاکید کرد: با این شرایط تعرفه و حق الزحمه آنها بسیار ناچیز است.

وی اضافه کرد: شاید برخی از ایرادها و اِشکالاتی که در زمان حاضر در زمینه ساخت و ساز وجود دارد ناشی از این تعرفه ها و حق الزحمه های ناچیز باشد که امیدواریم مسوولان توجه بیشتری به این موضوع داشته باشند و این مشکل هم حل شود.

سرپرست سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور اظهار داشت: اعضای این سازمان عهدی با خود بستند که خارج از مسائل مالی به تکالیف خود در قبال جامعه عمل کنند و محصولی  ارائه دهند که بعنوان سرمایه ملی خانوارهای ایرانی طول عمرش در مقابل سوانح و حوادث طبیعی افزایش پیدا کند.

وی اضافه کرد: زلزله های بسیاری در کشور ما اتفاق می افتد و هر ۱۰ سال شاهد یک زلزله شدید هستیم اما هر سال کیفیت ساخت و سازها در حال افزایش است و برنامه ریزی لازم در زمینه کاهش مشکلات ساختمان‌ها انجام می شود.

شکیب با اشاره به اینکه دولت قصد دارد چهار میلیون مسکن را در طرح نهضت ملی مسکن در کشور بسازد، خاطرنشان کرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان با رویکرد جدید برای احداث این تعداد مسکن بطور قطع تاثیرگذار است و روند افزایش کیفیت ساختمان‌ها را در کشور ارتقاء خواهد داد.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری نشست‌های هم اندیشی با دیگر سازمان های نظام مهندسی از جمله کشاورزی، معدن و رایانه در استان‌ها افزود: برگزاری این نشست ها، ابتکار خوبی بود که از اصفهان شروع شد و می تواند به همه ما کمک کند.

وی خاطرنشان کرد: سازمان‌های نظام مهندسی، غیر دولتی هستند و وقتی کنار هم قرار بگیرند و با هم ارتباط و تعامل داشته باشند، می‌توانند مسائل یکدیگر را برطرف کنند.

نشست هم اندیشی رییسان سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان، کشاورزی، معدن و رایانه استان اصفهان یکشنبه شب با حضور سرپرست سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور و شهردار اصفهان در باشگاه شماره ۲ شهرداری اصفهان برگزار شد.

خبر روز
اینستاگرام نیمروز
تبلیغات
خبر نامه الکترونیک
نماد اعتماد رسانه