ساعت 6:51 ب.ظ
امروز 28 تیر 1403
عبدالملکی
حمایت تشکل های کارگری و کارفرمایی از وزیر پیشنهادی کار/عبدالملکی وزیری از جنس تحول

به گزارش نیمروزخبر و به نقل از خبرگزاری تسنیم، حجت اله عبدالملکی معاون فعلی اشتغال و خودکفایی کمیته امداد در لیست فهرست وزرای پیشنهادی سید ابراهیم رییسی به عنوان وزیرکار قرار دارد .

کرمی،دبیرکل جامعه اسلامی کارگران بیان کرد: در این جلسه مطالب و مشکلات گذشته وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و هم چنین در خصوص قوانینی که ابلاغ شده و انجام نشده و راه و روش رسیدگی به این امور مورد بررسی قرار گرفت.

احمد کرمی گفت: عبدالملکی جوان پرانگیزه و دارای تحصیلات عالیه هستند و تجربیاتی هم در حوزه اقتصاد و اقتصاد مقاومتی داشتند .

وی افزود: با توجه به اینکه سه سازمان در این وزارتخانه ادغام شده است و بزرگترین وزارتخانه محسوب می شود و ازطرفی بیشترین جمعیت کشور را به خود اختصاص می دهد، مسائل و مشکلات باید با همفکری و دقت مورد بررسی قرار گرفته و به تشکل ها سپرده شود .

کرمی تصریح کرد: امید است با توجه به اینکه که ایشان نیروی جوان هستند و از فرمایشات مقام معظم رهبری نیز به کارگیری نیروی جوان در ساختار جامعه ست ، بتواند این مجموعه عریض و طویل را مدیریت کند و با همفکری و انگیزه و تخصصی که دارد وزارتخانه را به سر منزل مقصود برساند.

دبیرکل جامعه اسلامی کارگران بیان کرد: اعتقاد من بر این است که وزرات کار به تنهایی نمیتواند پاسخگوی نیازهای جامعه باشد  و وزراتخانه های مرتبط نیز باید با کار کارشناسی و همراهی این وزارت خانه را یاری کنند.

وی تاکید کرد: یک مدیر کلان باید برنامه ریزی های کلان انجام دهد و به روز و ساعت بتواند تصمیم گیری کند و سازمان های مربوطه آن نیز باید تخصصی پیش بروند.

احمد کرمی در انتها یادآور شد: امیدوارم دکتر عبدالملکی با توجه به شرایطی که دارد و همچنین برنامه هایی که ارائه داده است و گزارشاتی که در کار دارد و با همکاری تشکل ها و سایر وزارتخانه در راستای جایگاه خود خدمت کند.

توجه ویژه عبدالملکی به معیشت و مسکن کارگری

غلامرضا عباسی، مشاور کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران گفت: حجت اله عبدالملکی تمام شاخصه های لازم برای تصدی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جمله انقلابی و جهادی بودن ، کارآمدی و سواد اقتصادی را دارا است.

وی افزود: عبدالملکی جوانی کارآمد و شایسته و اقتصاددان است که توانمندی های لازم برای تصدی وزارت کار را دارد .

عباسی ادامه داد: با توجه به اینکه وزارت کار ، تعاون و رفاه اجتماعی به لحاظ گستردگی همانند یک دولت کوچک است و همه امور مرتبط به کار و کارگری و درمان ، حوزه تامین اجتماعی ، شستا ، بهزیستی و بحث عشایری و روستایی و بازنشستگی و … را در برمی گیرد ، الزام به وجود شخصی همچون عبدالملکی را در راس کار دارد.

در جلسه ای که صبح امروز برگزار شد، تمام تشکل های کارگری و کارفرمایی حمایت خود را از دکتر عبدلملکی اعلام کردند.

عباسی تصریح کرد: امید است نمایندگان محترم مجلس نیز در راستای این انتخاب شایسته رای قاطع دهند و این فرد که شناخت و تخصص کافی در این حوزه را دارد برای وزرات انتخاب کنند که تا با آمدن این انسان توانمند و انقلابی و جهادی وضعیت حال حاضر کارگران که از لحاظ معیشت و اشتغال و مسکن و بیمه دچار مشکل هستند سامان پیدا کند و تولید و صنعت و بنگاه های اقتصادی را نیز با تدبیر خود بهبود و شکوفایی ببخشد .

مشاور کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران  اظهار کرد: دکتر عبدالملکی به موضوع تولید و صنعت و اقتصاد کشورو همچنین معیشت و مسکن کارگری بسیار اهمیت می دهند و در برنامه های خود قرار دادند.

عباسی تاکید کرد: گزینه پیشنهادی وزارت کار توجه ویژه ای به سه جانبه گرایی دارد ومعتقد است هرجا مردم مشارکت داشته باشند ما درآنجا به نتایج خوبی میرسیم.

عبدلملکی وزیری از جنس تحول

حمیدرضا سیفی دبیر کل کانون عالی کارفرمایان نیز اظهار کرد: دکتر عبدالملکی به سه جانبه گرایی اعتقاد داشته و همه تشکل ها تمام قد از این وزیر پیشنهادی حمایت خواهند کرد.

وی افزود: عبدالملکی نگاه مثبتی بر تحول و اثرگذاری بر تشکل ها دارند و این یکی از مزیت های ایشان محسوب می شود.

وی دولت رییسی را دولت تحول و در راستای ایران قوی خواند و گفت: عبدالملکی وزیری از جنس تحول بوده و روحیه ای جهادی و انقلابی دارد .

وی تاکید کرد: پشتکار و جوان بودن این شخص با توجه به اشتغالزایی خوبی که در مدت خدمت خود در کمیته امداد امام ایجاد کرده مزیت قابل قبول و بارز این فرد برای تصدی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواهد بود.

عبدالملکی راه گشای وزرات کار

داوود جوانی، دبیرکل کانون انجمن های صنفی کارفرمایی شرکت های خدماتی کشور بیان کرد: با توجه به سوابق و رزومه درخشان عبدلملکی به ویژه در معاونت اشتغال کمیته امداد ، وی میتواند را ه گشا و برگرداننده وزرات کار به ریل خود باشد.

جوانی بیان کرد: عبدالملکی جوانی پر انرژی و دارای نیرو پتانسیل بالا وهمچنین  اقتصاددان و دارای تجربه در زمینه کارآفرینی است که میتواند در حوزه اقتصاد و اشتغال و تامین اجتماعی و کار بسیار موفق باشد.

وی افزود: دکتر عبدالملکی به شدت علاقه مند به تشکل گرایی است و معتقدند اگر دولت با تشکل ها همراه و همگام باشد بسیاری از مشکلات حل می شود.

دبیرکل کانون انجمن های صنفی کارفرمایی شرکت های خدماتی کشور تاکید کرد: وزرات کار به لحاظ عرضی و طویلی خود یک دولت کوچک محسوب می شود، که دارای بودجه های مختلفی است که اگر درست مدیریت شود میتواند با ظرفیتی که تشکل های کارگری دارند به سر منزل مقصود برسد.

وی در خصوص بحثی که در خصوص جوان بودن این وزیر پیشنهادی مطرح است، گفت: لزوما جوان بودن دلیل بر بی تجربگی و ناموفق بودن نیست . عبدالملکی در عین جوانی تجربه بسیار بالایی در حوزه های مختلف کاری خود داراست که انگیزه لازم را نیز دارد .

جوانی در انتها اشاره کرد: عبدالملکی در عین جوانی دارای پختگی لازم ، آماده به کار و استفاده از ظرفیت های مختلف و دارای سوابق کافی و انرژی لازم برای تصدی وزارت کار در دولت سیزدهم است.

خبر روز
اینستاگرام نیمروز

تبلیغات
خبر نامه الکترونیک
نماد اعتماد رسانه