ساعت 1:40 ق.ظ
امروز 5 تیر 1403
دلار
دلار در یک قدمی 25 هزار تومان

دلار در یک قدمی 25 هزار تومان قرار دارد و امروز در بازار با قیمت 26 هزار و 100 تومان به فروش رسید.

به گزارش نیمروز خبر و به نقل از تجارت نیوز، روند نزولی قیمت دلار امروز ۲۰ دی ماه هم ادامه داشت. اگرچه سایت اطلاع‌رسانی طلا و ارز قیمت دلار صرافی را ۲۶ هزار و ۸۰۰ تومان اعلام کرده اما صرافی بانک پاسارگاد و بانک شهر دلار را با قیمت ۲۶ هزار و ۱۰۰ تومان می‌فروشند. قیمت دلار در یک قدمی ۲۵ هزار تومان است.

اخبار وین مستقیما بر معاملات و قیمت دلار اثر گذاشته و از هفته گذشته کاهش قیمت دلار شروع شده و همچنان ادامه دارد.

مذاکرات وین در آخرین ساعات رو گذشته (۱۹ دی ۱۴۰۰) دلار را وارد کانال ۲۷ هزار تومان کرد و به ۲۷ هزار و ۷۰۰ تومان رساند. اما قیمت دلار در ساعات ابتدایی امروز ۲۰ دی ماه ۱۴۰۰ در بازار آزاد باز هم کاهش داشت و به ۲۷ هزار و ۴۰۰ تومان رسید.

پیش از این معامله‌گران بزرگ بازار اعلام کرده بودند که دلار ۲۸ هزار و ۲۰۰ تومانی محدوده مقاومتی قیمت دلار است و اگر دلار این محدوده را از دست بدهد، وارد کانال پایین‌تر می‌شود.

حالا به نظر می‌رسد که محدوده مقاومت بعدی، ۲۷ هزار و ۲۰۰ تومان باشد. قیمت دلار در بازار آزاد اکنون ۲۷ هزار و ۴۰۰ تومان است و اگر قیمت دلار کمی دیگر کاهش پیدا کند، احتمال وارد شدن آن به کانال ۲۶ هزار تومان قوت می‌گیرد.

شبکه اطلاع رسانی ارز و طلا، آخرین قیمت دلار در صرافی‌ها را ۲۶ هزار و ۸۰۰ تومان اعلام کرده است. این در حالی است که پیگیری تجارت‌نیوز از صرافی بانک پاسارگاد و بانک شهر نشان می‌دهد که قیمت دلار در این دو صرافی بانکی به ۲۶ هزار و ۱۰۰ تومان رسیده است. این یعنی دلار یک قدم با ورود به کانال ۲۵ هزار تومان فاصله دارد.

فاصله‌ای که اگر برداشته شودف احتمال ریزش بیشتر قیمت دلار قوت می‌گیرد.

قیمت یورو هم در ۲۰ دی ماه کانال ۳۰ هزار تومان را ترک کرد و به ۲۹ هزار ۹۲۰ تومان رسید.

دلار

روند کاهش قیمت دلار تا کجا ادامه دارد؟

قیمت دلار مستقیما تحت تاثیر اخباری است که از وین مخابره می‌شود. اخباری که در چند روز گذشته مثبت بوده و این سیگنال را به معامله‌گران داده که کاهش قیمت دلار جدی است.

از طرف دیگر پیگیری‌های تجارت‌نیوز از صرافی‌های بانکی نشان می‌دهد که بازار ارز فعلا راکد است و ارزی معامله نمی‌شود. به نظر می‌رسد بازار منتظر افت بیشتر قیمت دلار است و مردم خرید خود را به تعویق انداخته‌اند.

رئیسی دولت را با دلار ۲۶ هزار تومان تحویل گرفت و به نظر می‌رسد که در تلاش است قیمت دلار را به پایین‌تر از این رقم برساند. اما سوالی که وجود دارد این است که قیمت دلار چقدر کاهش پیدا می‌کند.

خبر روز
اینستاگرام نیمروز
تبلیغات
خبر نامه الکترونیک
نماد اعتماد رسانه