ساعت 3:08 ب.ظ
امروز 4 اسفند 1402
بورس
رشد باثبات و دنباله‌دار بورس با اجرای برنامه‌های وزیر پیشنهادی اقتصاد

عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس با بیان اینکه امیدواریم با حضور “سید احسان خاندوزی” به عنوان وزیر اقتصادی و دارایی شاهد شروع رشد مطلوب و منطقی شاخص بورس باشیم، گفت: با اجرایی شدن طرح‌های ارائه شده از سوی وزیر پیشنهادی اقتصاد زمینه بهبود وضعیت اقتصادی کشور فراهم خواهد شد.

به گزارش نیمروزخبر و به نقل از ایرنا، “محسن علیزاده” با اشاره به برنامه های وزیر پیشنهادی اقتصادی و دارایی و نیز توانایی های وی برای رفع مشکلات اقتصاد کشور، افزود: “سید احسان خاندوزی” اطلاعات زیادی نسبت به اقتصاد کلان دارد و همچنین در این میان از سوابق علمی و پژوهشی بسیار بالایی در حوزه های مختلف اقتصادی برخوردار است.

وی با بیان اینکه در چند وقت گذشته طرح های بسیار خوبی توسط وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی در حوزه های مختلف اقتصادی مطرح و به سرانجام رسیده است، اظهار داشت: این موضوع نشان از آن دارد که “سید احسان خاندوزی” می تواند تسلط کامل نسبت به مشکلات اقتصادی موجود در کشور و رفع آنها داشته باشد.

علیزاده با تاکید بر اینکه “سید احسان خاندوزی” پایه گذار طرح مالیات بر عایدی سرمایه و مالیات بر خانه های خالی است، گفت: در کنار این طرح ها، طرح های دیگری وجود دارد که پیشنهاد آن از سوی وزیر پیشنهادی اقتصادی و دارایی مطرح شده است.

عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس تاکید کرد: به طور حتم با اجرایی شدن آنها شاهد بهبود وضعیت اقتصادی کشور خواهیم بود و همچنین با انتخاب “سید احسان خاندوزی” به عنوان وزیر امور اقتصادی و دارایی زمینه سر و سامان دادن به حوزه های مختلف اقتصادی فراهم خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی اشراف کامل به معضلات موجود در اقتصاد کشور دارد، گفت: سوابق پژوهشی و پارلمانی “سید احسان خاندوزی” می تواند کمک کننده به تصمیمات اقتصادی باشد که قرار است در وزارت اقتصاد اتخاذ شود.

علیزاده اظهار داشت: وزیر پیشنهادی اقتصادی و دارایی تحقیقات عمیقی را برای حوزه وزارت اقتصاد و نیز سازمان بورس انجام داده است و رویکردهای مثبتی را نسبت به این حوزه دارد، به همین دلیل کاملا مشخص است که وی می تواند کمک شایانی را در این زمینه داشته باشد.

عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس اعلام کرد که امیدواریم با حضور “سید احسان خاندوزی” به عنوان وزیر امور اقتصادی و دارایی شاهد شروع رشد مطلوب و منطقی شاخص بورس در بازار باشیم.

علیزاده افزود: کمیسیون اقتصادی مجلس به دلیل توانایی هایی که از خاندوزی سراغ دارد به طور حتم از وی حمایت خواهد کرد و پس از کسب رای نیز کمک هایی صورت می گیرد تا بتواند برنامه های خود را با موفقیت به سرانجام برساند.

وی تاکید کرد: اهالی بازار سرمایه تا امروز تمایل خوبی را از خود نسبت به حضور “خاندوزی” در وزارت اقتصاد نشان داده اند که این موضوع نشان‌دهنده آغاز ایجاد اعتماد از انتخاب وی برای سکانداری وزارت اقتصاد است.

علیزاده خاطرنشان کرد: برنامه های وزیر پیشنهادی اقتصادی و دارایی نسبت به بازار سرمایه و نگاه کلی وی به تامین مالی واحدهای تولیدی از بازار سرمایه می تواند کمک کننده در تعیین مسیر معاملات بازار باشد.

عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس گفت: این مسایل، جزو مواردی هستند که به عنوان رویکرد حمایتی وزیر پیشنهادی اقتصاد و دارایی محسوب می شوند؛ بنابراین با شروع به کار وی می توان شاهد عملکردی خوب در اقتصاد کشور و معاملات بازار سرمایه باشیم.

وی اظهار داشت: به نظر می رسد که “سید احسان خاندوزی” بتواند با رای بالایی در مجلس به عنوان سکانداری وزارت اقتصاد و دارایی انتخاب شود.

به گزارش نیمروزخبر، آیت الله رئیسی رئیس دولت سیزدهم، ۲۰ مرداد ماه اسامی کابینه پیشنهادی خود را به مجلس ارائه کرد که احسان خاندوزی به عنوان وزیر پیشنهادی برای وزارت امور اقتصادی و دارایی مطرح شده است.

خاندوزی متولد ۱۳۵۹ و دارای مدرک دکترا از دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات است، نمایندگی مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس دهم شورای اسلامی و استادیاری دانشگاه علامه طباطبائی (از سال ۱۳۹۳) و مدیر گروه اقتصاد اسلامی این دانشگاه از دیگر سوابق این وزیر پیشنهادی است.

او در سال ۱۳۹۲ مسوولیت مدیر کلی بخش اقتصادی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی را برعهده داشته است. عضو شورای اقتصادی سازمان صدا و سیما و دبیر آن نیز بوده است. خاندوزی در دولت گذشته عضو هسته اندیشه‌ورزی وزارت امور اقتصاد و دارایی بود.

از دیگر پست‌های این وزیر پیشنهادی عضویت در هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت از سال ۱۳۹۴ است.

همچنین وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی در سال ۱۳۹۸ به عضویت شورای پژوهشی سازمان امور مالیاتی درآمد.

خبر روز
اینستاگرام نیمروز
تبلیغات
خبر نامه الکترونیک
نماد اعتماد رسانه