ساعت 7:30 ق.ظ
امروز 30 خرداد 1403
قیمت
شهرک تخصصی طلا یکی از طرح های پیشران استان اصفهان است

مدیر کل هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری اصفهان گفت:شهرک تخصصی طلا و فلزات گران‌بها به‌عنوان یکی از ۹ طرح پیشران اقتصادی این استان است که تحقق آن، به توسعه و رونق تولید و اشتغال بیش از پیش در اصفهان منجر خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری نیمروز و به نقل از ایرنا، احسان شهیر  افزود: شهرک طلا و فلزات گران‌بها به‌عنوان یکی از اولویت ها و پیشران‌های استان اصفهان که بطور همه جانبه و متناسب با زمان و مکان مورد توجه قرار گرفته و بطور کامل بر اساس سند آمایش استان طراحی شده است.
مدیر کل هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری اصفهان خاطرنشان کرد: دهکده لجستیک، شهرک شیمی پارک، شهرک پوشاک و مناطق ویژه اقتصادی از دیگر طرح‌های پیشران این استان است که برنامه منظمی برای هر کدام از آنها طراحی شده تا به نتیجه مطلوب برسند.
وی ادامه داد: برخی از این طرح‌ها بیش از ده‌ها سال متوقف شده بود و تنها از دولتی به دولت دیگر منتقل می شدند ؛ دستگاه های اجرایی مرتبط و مسوول با طرح شهرک تخصصی طلا و فلزات گران‌بها شامل سازمان صمت، شرکت شهرک های صنعتی، اتحادیه های بخش خصوصی مرتبط از جمله اتاق بازرگانی، اتحادیه طلا، انجمن طلا، انجمن صادرکنندگان محصولات طلا هستند که باید با همفکری و تعامل با هم یک طرح ملی را در این استان رقم بزنند.
وی بیان کرد:هم اینک قدم اول برای همفکری و تعامل انجام شده و امیدواریم تا سه هفته آینده الگوی نهایی این طرح ارائه شود و این شهرک با تلاش همه دست اندرکاران در استان اصفهان افتتاح شود.

جانمایی شهرک تخصصی طلا و جواهر استان در مجاورت شهرک صنعتی جی و در مسیر فرودگاه اصفهان و قرارداد واگذاری زمین آن نیز از اراضی معادن اطراف انجام شده است.

از سال ۱۳۸۶ کلنگ تاسیس شهرک طلا و جواهر در شرق اصفهان به زمین خورد که احداث آن با مشکلات متعددی مواجه شد.

ایجاد شهرک طلا و جواهر استان اصفهان به این لحاظ ضروری است که وضعیت واحدهای صنوف مرتبط با طلا، جواهر و سنگ‌های قیمتی ساماندهی شوند.

طلا و جواهر در استان اصفهان یک صنعت قابل توجه است به گونه‌ای که حدود ۶۰ درصد از مصنوعات طلای کشور در اصفهان تولید می‌شود.

خبر روز
اینستاگرام نیمروز
تبلیغات
خبر نامه الکترونیک
نماد اعتماد رسانه