ساعت 8:55 ق.ظ
امروز 30 خرداد 1403
سوخت
شکایت جایگاهداران سوخت از وزیر سابق نفت

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی صاحبان اماکن فروش و عرضه فراورده های نفتی کشور گفت: اقدامات وزیر سابق نفت در حوزه توزیع سوخت و جایگاه‌ها در ۸ سال گذشته شامل ترک فعل، اقدام فراقانونی، بی توجهی به قانون و.. به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ارسال می‌شود.

به گزارش نیمروزخبر و به نقل از خبرگزاری فارس، اسدالله قلیزاده رئیس هیات مدیره انجمن صنفی صاحبان اماکن فروش و عرضه فرآورده‌های نفتی کشور در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با گلایه از عمکلرد وزارت نفت در 8 ساله گذشته گفت: مواردی از مشکلات جایگاهداران سوخت که مربوط به حوزه توزیع سوخت بود را در این 8 سال به وزیر نفت و شرکت‌های تابعه آن منعکس کردیم ولی معتقدیم که در اکثر موارد با بی توجهی و یا اقدام منفی وزیر نفت سابق خسارات فراوانی به جایگاه‌های سوخت وارد شد.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی صاحبان اماکن فروش و عرضه فرآورده‌های نفتی کشور در ادامه اظهار داشت: با توجه به عملکرد وزارت نفت در 8 سال گذشته، طبق اصل 90 قانون اساسی و ماده 132 آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در حال تدوین و ارسال موارد جهت رسیدگی به کمیسیون اصل 90 هستیم.

وی تاکید کرد: 8 سال گذشته بدترین دوران برای فعالین توزیع سوخت بود و اکثریت ایشان خصوصا جایگاه‌ها با زیان انباشته و ورشکستگی روبرو شدند و بارها ناراحتی و خشم خود را به انحا مختلف ابراز کردند، لازم به ذکر است حتی در دوران جنگ تحمیلی هم چنین شرایطی نداشتیم.

قلیزاده در مورد جزئیات موارد شکایت از وزیر سابق نفت در کمیسیون اصل نود گفت: شکایت ما در 20 بند تقدیم کمیسیون می‌شود که انواع ترک فعل‌ها، اقدامات فراقانونی، بی‌توجهی به ابلاغ‌ها و قوانین، ایجاد نارضایتی، تهمت، موارد پنهان بودجه‌ای و… است که مستندات و مدارک قابل اتکا برای آنها گردآوری نموده‌ایم و به نظر ما هر یک از این اقدامات آثار منفی زیادی در بخش خصوصی، عمومی و حتی اجتماعی کشور داشته است.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی صاحبان اماکن فروش و عرضه فرآورده‌های نفتی کشور در پایان اظهار کرد: جایگاهداران از این اقدامات بسیار ناراضی و ناراحتند و انتظار داریم کمیسیون محترم موارد را بررسی و پاسخ ما روشن شود و حتی نتیجه آن را اعلام عمومی نمایند.

خبر روز
اینستاگرام نیمروز
تبلیغات
خبر نامه الکترونیک
نماد اعتماد رسانه