ساعت 9:37 ق.ظ
امروز 25 تیر 1403
صادرات رنگ‌های آنتی‌باکتریال نانو ایرانی به اروپا

به گزارش نیمروزخبر و به نقل از ایرنا، روز شنبه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، یوسف امراللهی مدیرعامل این شرکت نانویی درخصوص فعالیت صادراتی این شرکت گفت: رنگ‌های تولیدی این شرکت با رنگ‌های آنتی‌باکتریال نانویی رایج در بازار تفاوت دارد. در این رنگ‌ها از نانوورق‌های کربنی عامل‌دار استفاده شده است که مساحت سطحی بالایی دارند.

از دیگر مزیت‌های این نانوورق‌ها، مقاومت بالای آن‌ها در برابر اکسید شدن است؛ بنابراین دوام طولانی‌تر داشته و عملکرد آنتی‌باکتریالی آن‌ها در طول زمان حفظ می شود. نتایج بررسی‌های آزمایشگاهی نشان می‌دهد این رنگ‌های نانویی هم خواص آنتی‌باکتریال دارند و هم می‌توانند برای ضدعفونی استفاده شوند.

وی بیان کرد: این رنگ‌ها به دلیل اکسید گرافنی که دارند از خواص آنتی‌باکتریال برخوردار بوده و می‌توانند عوامل بیماری‌زا را از بین ببرند؛ به همین دلیل برای مراکز بیمارستانی بسیار مناسب هستند.

امراللهی ادامه داد: در حال حاضر برای فروش ۱۰۰ تُن رنگ به یک شرکت آلمانی متعهد هستیم و در صورت افزایش تقاضا قابلیت تامین ۵۰۰ تن رنگ در ماه را نیز داریم. تا پایان تیرماه ۲ خط تولید موازی راه‌اندازی می‌کنیم که به افزایش ظرفیت و توان تولید شرکت کمک خواهد کرد.

مدیرعامل این شرکت یادآور شد: این شرکت علاوه بر رنگ، اکسیدگرافن نیز تولید می‌کند که به زودی خط تولید این ماده به بهره‌برداری می‌رسد که از جمله خط‌تولیدهای برتر تولید اکسیدگرافن در خاورمیانه است که تمام تجهیزات و دستگاه‌های آن کاملا ایرانی است. فناوری تولید این ماده نیز در قالب پتنت در دفتر ثبت اختراعات آمریکا به ثبت رسیده است.

تجاری سازی کیت تشخیص کرونا در کانادا 

وی همچنین از فعالیت این شرکت در بخش تولید کیت تشخیص کرونا خبر داد و گفت: کیت تشخیص کرونا در ۳۰ ثانیه توسط متخصصان این شرکت ساخته شده است که فناوری آن نیز در USPTO به ثبت رسیده است. این فناوری  در حال حاضر با کمک یک شرکت کانادایی در حال طی مراحل اخذ مجوز در کانادا است تا در این کشور تجاری‌سازی شود.

خبر روز
اینستاگرام نیمروز

تبلیغات
خبر نامه الکترونیک
نماد اعتماد رسانه