ساعت 6:55 ق.ظ
امروز 30 خرداد 1403
ایلان ماسک
ضربه شدید ایلان ماسک به بیت کوین!

به گزارش نیمروز خبر و نقل از اقتصاد آنلاین، به دنبال یک توییت دیگر از طرف ایلان ماسک 3.4 درصد کاهش یافت و بزرگترین ارز مجازی دنیا 37790 دلار در هنگ‌کنگ به فروش رسید. شاخص ارز مجازی گلکسی بلومبرگ هم 3.9 درصد عقب نشست.

ایلان ماسک بارها بیت کوین و سایر ارزهای مجازی را با اظهارات خود در رسانه‌های اجتماعی تخریب کرده است. وی ماه گذشته تصمیم خود برای استفاده از بیت کوین جهت خرید خودروهای برقی تسلا را به خاطر نگرانی‌های محیط زیستی لغو کرد. این اقدام ماسک به همراه تشدید اقدامات نظارتی چین باعث سقوط ارزهای مجازی شد.

  ایلان ماسک در جدیدترین اقدام خود هشتگ بیت کوین را با ایموجی یک قلب شکسته توییت کرده و به جمله‌ای از آهنگ معروف «پایان» اشاره کرده است.

ایلان ماسک

بیت کوین حدود 27 هزار دلار پایین‌تر از رکورد اواسط آوریل که برابر با 65 هزار دلار بود معامله می‌شود. کاهش قیمت امروز بیت کوین ملایم تر از بی ثباتی های قبلی به وجود آمده به دنبال اظهارات ماسک بوده است.

طرفداران ارز مجازی عقیده دارند بیت کوین در آستانه رکوردهای جدید قرار دارد ولی تاکید ماسک بر خطرات محیط زیستی و بی ثباتی که اظهارات او در قیمت بیت کوین به وجود آورده، این دورنما را تحت تاثیر قرار داده است.

 ایلان ماسک به دنبال لغو تصمیم پرداخت بیت کوین برای خرید محصولات تسلا گفت شرکتش هیچ کدام از سرمایه‌های ارز دیجیتال خود را به فروش نرسانده است.

 تسلا در ماه فوریه از 1.5 میلیارد دلار سرمایه گذاری خود در بیت کوین پرده برداشت. گزارش درآمد شرکت تسلا در ماه آوریل نشان می‌داد این شرکت 10 درصد از سرمایه‌های بیت کوین خود را به فروش رسانده است.

 ارزش بیت کوین 285 درصد طی یک سال گذشته افزایش یافته و اتر، دومین ارز مجازی بزرگ‌ دنیا 1000 درصد افزایش قیمت داشته است. شاخص ارز مجازی بلومبرگ هم 6 برابر شده است.

خبر روز
اینستاگرام نیمروز
تبلیغات
خبر نامه الکترونیک
نماد اعتماد رسانه