ساعت 7:09 ق.ظ
امروز 15 اسفند 1402
قیمت
طلا در مرز ۱۹۰۰ دلار ایستاد

به گزارش نیمروز خبر و به نقل از اقتصاد آنلاین، بازار امن سرمایه‌گذاری در فلزات گرانبهایی همچون طلا در حال حاضر در بازارهای جهانی با ریسک پذیری کمتری به پیش می‌رود که این امر می‌تواند روند صعودی را در کوتاه مدت محدود کند. بر این اساس معاملات آتی طلای آگوست با ۶.۲۰ دلار افزایش به قیمت ۱۸۹۷ دلار در هر اونس و نقره آتی جولای در بازار کومکس نیویورک با ۰.۱۲۹ دلار افزایش به قیمت ۲۸.۰۲۵ دلار در هر اونس معامله شد.

اخبار آرام روز دوشنبه تحرکی در بازارهای مالی ایجاد نکرد. قرار است در هفته جاری گزارش شاخص قیمت مصرف کننده ماه می ایالات متحده منتشر شود.

طلا

در اخبار پایان هفته گذشته جلسه وزرای دارایی گروه هفت شامل هفت کشور صنعتی با تصمیم بر دریافت حداقل نرخ مالیات ۱۵ درصدی از شرکت‌های جهانی برگزار شد در حالی که بیشتر شرکت‌کنندگان در این نشست بر این باورند که اجرایی کردن چنین تصمیمی در کوتاه مدت امکان‌پذیر نخواهد بود. جنت یلن وزیر خزانه‌داری ایالات متحده نیز به خبرنگاران گفته است که بسته هزینه‌های دولت بایدن حتی در صورتی که موجب نرخ بهره بالاتر و افزایش تورم شود هم باری را متحمل اقتصاد ایالات متحده نخواهد کرد.

در بازارهای کلیدی خارجی روز گذشته شاخص دلار آمریکا اندکی کاهش یافت. قیمت نفت خام نیمکس هم پس از دستیابی به بالاترین سطح دو سال و نیم گذشته با اندکی کاهش به قیمت ۶۹.۳۵ دلار در هر بشکه معامله شد. انتظار می‌رود قیمت نفت در سال جاری از مرز ۱۰۰ دلار در هر بشکه عبور کند. بازده اوراق قرضه ده ساله خزانه‌داری ایالات متحده نیز روز گذشته در محدوده ۱.۵۸ درصدی معامله شد.

از دیدگاه فنی، روند صعودی معاملات آتی طلا برای ماه آگوست، کاملا دارای مزیت فنی کوتاه‌مدت است. روند افزایشی ۹هفته‌ای در نمودار روزانه برقرار است. هدف بعدی روند صعودی قیمت تلاش برای دستیابی به بالاتر از خط مقاومتی هزار و ۹۱۹دلاری (بالاترین قیمت ماه ژوئن) است. هدف بعدی روند نزولی قیمت‎‌ها برای کوتاه‌مدت، پایین آوردن قیمت معاملات آتی به زیر خط حمایتی هزار و ۸۰۰دلاری است. اولین خط مقاومت در کانال هزار و ۹۰۰دلاری، و پس از آن هزار و ۹۱۲دلاری مشاهده می‌شود. اولین حمایت، در پایین‌ترین قیمت امروز، یعنی هزار و ۸۸۳دلار و سپس در کانال هزار و ۸۶۶دلاری دیده می‌شود.

روند صعودی معاملات آتی نقره برای ماه جولای، از مزیت فنی کلی کوتاه‌مدت برخوردار است. با این حال، روند صعودی ۹هفته‌ای در نمودار روزانه در معرض خطر است. هدف قیمتی بعدی نقره، بسته شدن قیمت‌ها بالای خط مقاومتی فنی ماه می، یعنی ۲۸دلار و ۹۰سنت در هر اونس است. هدف بعدی روند نزولی، بسته شدن قیمت‌ها پایین‌تر از خط حمایتی ۲۶دلاری است. اولین خط مقاومت در کانال ۲۸دلار و ۳۷سنت، و سپس در ۲۸دلار و ۷۱سنت دیده می‌شود. خط حمایتی بعدی در پایین‌ترین قیمت امروز یعنی ۲۷دلار و ۵۹۵سنت است.

خبر روز
اینستاگرام نیمروز
تبلیغات
خبر نامه الکترونیک
نماد اعتماد رسانه