ساعت 11:35 ب.ظ
امروز 11 فروردین 1402
نیمروزخبر
فراخوان مسابقه ملّی نقشی برای شهر

فراخوان خلق ایده و طرح‌های کاربردی با الهام از نقش ­مایه‌های اصفهان جهت استفاده در فضاهای شهری منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری نیمروز، فراخوان مسابقه ملی نقشی برای شهر منتشر شد که طبق این فراخوان، هنرمندان و طراحان تا ۳۰ مهر ماه فرصت دارند تا با الهام از نقوش سنتی بناهای تاریخی اصفهان که در وب سایت مسابقه معرفی شده، با نگاه معاصر و امروزی به خلق ایده‌ و طرح های نو جهت استفاده کاربردی در طراحی گرافیک محیطی، زیباسازی و مبلمان شهری پیرامون همان اثر تاریخی بپردازند.

«نقشی برای شهر» عنوان یک مسابقه ملی برای نگاه به هنر گذشتگان و میراث تصویری شهری در خلق فضاهای محیطی پیرامونی همان آثار در شهر است که توسط معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان، سازمان نوسازی و بهسازی شهر اصفهان با همکاری فرهنگستان هنر و دفتر نمایندگی کمیسیون ملی یونسکو در استان اصفهان برگزار می شود.

نقش‌مایه‌ها و آرایه‌های تزیینی موجود در بناهای تاریخی بخش مهمی از معماری ایران‌زمین است. گنجینه‌های عظیم و میراث تصویری ارزشمندی که ارزش‌های بصری و زیباشناسانه را در خود جای داده است. بهره‌گیری از نقوش سنتی به‌عنوان مرجع و سرچشمه بسیاری از نوآوری‌های هنرمندانه، به‌صورت کاربردی در طراحی گرافیک محیطی، مبلمان شهری و زیباسازی می‌تواند علاوه بر ارتقای کیفیت فرهنگ بصری، عامل انتقال‌دهنده مفاهیم و معانی از جانب خالق اثر به شهروندان در فضای شهری باشد.

دبیرخانه این مسابقه 8 سرفصل پیشنهادی شامل
طراحی فضاهای عمومی، تزئینی، نقل و انتقال، روشنائی، اطلاع رسانی، سرپناه، تغذیه و توزیع و موانع و راهبند را به عنوان محورهای طراحی فضای شهری اعلام کرده که جزئیات هر یک از این هشت فصل طراحی شهری در فراخوان قید شده و از وب سایت مسابقه به آدرس www.naghshshahr.ir قابل دسترسی است.

شرکت در مسابقه برای همه هنرمندان و طراحان در سراسر کشور آزاد است و ثبت نام، تقاضای شرکت و ارسال تصویر آثار، از طریق وب سایت مسابقه به آدرس www.naghshshahr.ir امکان پذیر است.

 

خبر روز
اینستاگرام نیمروز

The access token could not be decrypted. Your access token is currently invalid. Please re-authorize your Instagram account.

تبلیغات
خبر نامه الکترونیک
نماد اعتماد رسانه