ساعت 6:54 ق.ظ
امروز 30 خرداد 1403
برق
قبض‌های نجومی برق بررسی می‌شوند

معاون برق و انرژی وزارت نیرو از دستور ویژه وزیر به شرکت‌های توزیع سراسر کشور درخصوص بررسی قبض برق مشترکانی که در محاسبه قیمت ابهام دارند، خبر داد.

به گزارش نیمروزخبر و به نقل از تجارت‌نیوز، همایون حایری افزود: برای این گروه از مشترکان فقط ۷‌درصد افزایش سالانه بر اساس مصوبه دولت اعمال شده که قبض برق عمده این مشترکان رقم بسیار پایینی است.

وی با بیان اینکه حدود ۱۵درصد مشترکان، براساس الگوی تعیین شده تا دو برابر مصرف داشته‌‌‌اند، ادامه داد: برای این دسته از مشترکان علاوه بر افزایش سالانه ۷درصد تعرفه، مشمول ۱۶درصد افزایش به دلیل مصرف بالاتر از الگو شده‌‌‌اند و در مجموع ۲۳‌درصد افزایش تعرفه در قبض آنها اعمال شده است.

وی ادامه داد: بیشترین رقم قبض‌‌‌ها برای دسته سوم مشترکان خانگی بسیار پر‌مصرف صادر شده که کمتر از ۳‌درصد مشترکان معادل ۸۵۰ هزار مشترک را شامل می‌شود که بیش از دوبرابر الگو مصرف داشته‌‌‌اند.

معاون برق و انرژی وزارت نیرو اضافه کرد: بهای برق این دسته از مشترکان نیز بر اساس قانون بودجه به‌‌‌صورت غیر‌یارانه‌‌‌ای و بر اساس الگوی افزایش پلکانی تعیین می‌شود و بنابراین فقط برای میزان مازاد از دو برابر الگوی مصرف بر اساس نرخ غیر‌یارانه‌‌‌ای برق محاسبه می‌شود.

حایری تاکید کرد: این گروه از مشترکان (کمتر از ۳‌درصد مشترکان خانگی) با اعمال روش‌های مدیریت مصرف به سهولت می‌توانند مصرف برق خود را به سطح الگوی مصرف کاهش داده تا نه تنها شامل افزایش قیمت برق نشوند بلکه از کاهش قابل ملاحظه‌‌‌ای در صورتحساب برق خود بهره‌‌‌مند شوند.

وی تاکید کرد: چنانچه اشتباهی نیز در بخش محاسبه قبض مشترکان رخ داده باشد اصلاح می‌شود و حتی در صورت درخواست مردم، امکان پرداخت اقساطی قبوض نیز میسر خواهد بود.

خبر روز
اینستاگرام نیمروز
تبلیغات
خبر نامه الکترونیک
نماد اعتماد رسانه