ساعت 6:32 ب.ظ
امروز 28 تیر 1403
قطع گاز
قطع گاز شرکت‌ های سیمانی از این هفته / احتمال ایجاد التهاب در بازار سیمان وجود دارد

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان گفت: گاز برخی از شرکت‌های سیمانی، از ۲۵ آبان ماه قطع خواهد شد.

به گزارش نیمروز خبر و به نقل از اقتصاد آنلاین، عبدالرضا شیخان، دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان گفت: موضوع قطع گاز شرکت‌های سیمانی در استان‌های مختلف، تفاوت دارد و گاز این شرکت‌ها در استان‌های شمالی، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی و به طور کلی در نیمه شمالی کشور که در تامین گاز آنها مشکل وجود دارد، قطع خواهد شد. البته در استان‌هایی که در زمینه تامین گاز مشکلی وجود ندارد، شرکت‌های سیمانی به فعالیت ادامه خواهند داد.

سیمان

وی افزود: وزارت صمت، تصمیم به قطع گاز برخی از شرکت‌های سیمانی گرفت و انجمن صنفی را نیز در جریان قرار داد. ما به این موضوع، اعتراض داشتیم. زیرا با کاهش فشار و درنهایت قطع گاز و عدم تولید و استفاده از سوخت‌های پاک، مشکلاتی را برای صنعت سیمان ایجاد خواهد کرد.

شیخان اضافه کرد: در مناطقی که تامین گاز با مشکل مواجه است، سوخت دومی را برای واحدهای تولیدکننده سیمان درنظر گرفته‌ایم که در صورت قطع گاز، سوخت را به مدت ۱۵ روز تامین می‌کند. اما حمل سوخت به شرکت‌های سیمانی و کارخانه‌ها، به کندی انجام می‌شود و امیدوار هستیم راهکاری برای این مشکل درنظر گرفته شود. در هر صورت، قطع گاز وقفه‌ای در تولید ایجاد خواهد کرد که احتمال ایجاد التهاب در بازار نیز را به دنبال دارد.

خبر روز
اینستاگرام نیمروز

تبلیغات
خبر نامه الکترونیک
نماد اعتماد رسانه