ساعت 5:32 ب.ظ
امروز 28 تیر 1403
موتور اقتصاد آمریکا روشن می شود

به گزارش نیمروزخبر و به نقل از ایسنا ، موسسه رتبه بندی اس اند پی که یکی از سه موسسه اصلی رتبه بندی در جهان محسوب می شود، با انتشار گزارشی پیش بینی کرد رشد اقتصادی امسال آمریکا به ۶.۷ درصد برسد که این رقم، ۰.۲ درصد بیشتر از پیش بینی قبلی صورت گرفته بوده است. این موسسه همچنین براورد خود از رشد سال آینده آمریکا را نیز از ۳.۱ درصد به ۳.۷ درصد ارتقا داد.  

این موسسه با بیان اینکه با بهبود وضعیت واکسیناسیون اکنون چشم انداز بهتری برای اقتصاد آمریکا متصور است، افزود: دو بسته اخیر محرک اقتصادی در آمریکا حدود ۲.۸ تریلیون دلار اعتبار و نقدینگی را به اقتصاد این کشور تزریق کردند که این مساله باعث می شود سرعت رشد اقتصادی امسال و سال آینده این کشور بالا رود. در خصوص بازار کار نیز پیش بینی می شود تا سه ماهه نخست سال ۲۰۲۳ نرخ بیکاری مجددا به زیر چهار درصد کاهش پیدا کند.  

اس اند پی در بخش دیگری از گزارش خود با اشاره به بیکاری بیش از ۲۲ میلیون نفر در زمان اوج همه گیری در آمریکا گفت: بهبود بازار کار آغاز شده اما بازگشت به سطح قبل از کرونا، زمان بر است. احتمالا تا پایان سال ۲۰۲۲ طول بکشد.  

هرچند که نرخ تورم کماکان در محدوده بالاتر از سطح هدفگذاری شده بانک مرکزی قرار دارد اما انتظار نمی رود که این روند خیلی طولانی مدت باشد چرا که بانک مرکزی آمریکا در نهایت نرخ بهره را افزایش خواهد داد که احتمالا یک افزایش برای سال ۲۰۲۳ و دو افزایش هم در سال ۲۰۲۴ اتفاق خواهد افتاد. نرخ بهره آمریکا اکنون در سطح صفر تا ۰.۲۵ درصدی قرار دارد که کمترین نرخ بهره تاریخ معاصر این کشور محسوب می شود.  

این موسسه همچنین در گزارش جداگانه دیگری پیش بینی کرد متوسط رشد اقتصادی کشورهای واقع در منطقه آمریکای لاتین در سال جاری به ۵.۹ درصد افزایش پیدا کند.

خبر روز
اینستاگرام نیمروز

تبلیغات
خبر نامه الکترونیک
نماد اعتماد رسانه