ساعت 11:22 ب.ظ
امروز 11 فروردین 1402
نیمروزخبر
میز تعمیق ساخت داخل در سومین جشنواره ملی فولاد

میز تعمیق ساخت داخل در سومین جشنواره ملی فولاد تشکیل می شود.

به گزارش نیمروز خبر،کمیته بومی سازی زنجیره آهن و فولاد، 10 بهمن ماه سال جاری به میزبانی ایمیدرو و با حضور مدیران انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران و همچنین مدیران و کارشناسان بومی سازی و تحقیق و توسعه شرکت های فولاد مبارکه، ذوب آهن اصفهان، فولاد خوزستان، فولاد خراسان، فولاد آلیاژی ایران، فولاد هرمزگان، معدنی و صنعتی گل گهر، معدنی و صنعتی چادرملو، هلدینگ میدکو، فولاد اکسین، آهن و فولاد ارفع، سنگ آهن سنگان، سنگ آهن گهر زمین، سرمایه گذاری پارسیان، ایریسا و ایمپاسکو به صورت حضوری و مجازی برگزار شد.

بومی‌سازی و توسعه ساخت داخل در فولاد و صنایع معدنی سرعت گرفته است
حسن یونسیان مشاور رییس هیات عامل در امور بومی سازی و ساخت داخل، در این جلسه با اشاره به متفاوت بودن جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد نسبت به سایر نمایشگاه ها، این رویداد بزرگ ملی را نمادی از اقدامات جهادی و هدفمند شرکت‌های معدن و صنایع معدنی کشور در راستای توسعه ساخت داخل دانست و گفت: از سال ۹۷ که اولین دوره این جشنواره و نمایشگاه به همت انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران برگزار شد، ایمیدرو نیز با حمایت از نهضت بومی سازی و ساخت داخل، کمیته‌ای را با مشارکت واحدهای بزرگ معدن و صنایع معدنی کشور و همچنین انجمن فولاد تشکیل داده تا روند بومی سازی و توسعه تکنولوژی در زنجیره آهن و فولاد پایش شده و موانع احتمالی برطرف و هم افزایی لازم بین واحدها ایجاد شود.
مشاور رئیس هیئت عامل ایمیدرو در امور بومی سازی و ساخت داخل اضافه کرد: جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران هر ساله با رویکردی متفاوت و کاملا عملیاتی برگزار می شود که در آن با ارائه فرصت های ساخت داخل توسط تولیدکنندگان زنجیره فولاد، از توانمندی‌های تامین کنندگان داخلی و شرکت های دانش بنیان کشور در جهت تقویت تولید بهره برداری می شود.

میز تعمیق ساخت داخل در سومین جشنواره ملی فولاد
مشاور رییس هیات عامل در امور بومی سازی و ساخت داخل با اشاره به برگزاری میز تعمیق ساخت داخل زنجیره آهن و فولاد در جشنواره ملی فولاد گفت: تفاهم نامه ها و قراردادهای مهمی در دوره های گذشته این جشنواره در راستای تقویت ساخت داخل امضا شده که خوشبختانه اجرایی شده است.
یونسیان افزود: در این جلسه هر یک از شرکت ها گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه بومی سازی را ارائه نمودند و قرار شد تفاهم نامه ها و قراردهای اجرایی مهم خود با تامین کنندگان داخلی را با ذکر صرفه جویی ارزی به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند تا میز تعمیق ساخت داخل در سومین دوره جشنواره ملی فولاد هم به صورت موثر و عملیاتی برگزار شود.
به هم رسانی نیازها و توانمندی های زنجیره آهن و فولاد در سامانه جامع بومی سازی
مشاور رئیس هیئت عامل ایمیدرو در امور بومی سازی و ساخت داخل همچنین از آغاز بهره برداری از فاز تکمیلی سامانه جامع بومی سازی زنجیره آهن و فولاد در سومین جشنواره ملی فولاد خبر داد و گفت: در فاز اول این سامانه بیش از ۲۶ هزار کد کالایی توسط تولیدکنندگان و تامین کنندگان درج شد و اکنون در فاز تکمیلی، به هم رسانی نیازها و توانمندی ها در قالب پلتفرم صورت خواهد پذیرفت.
شایان ذکر است در این جلسه هر یک از مدیران بومی سازی و تحقیق و توسعه شرکت های بزرگ زنجیره آهن و فولاد، ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده، پیشنهاداتی در جهت برگزاری موثرتر سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران ارائه کردند.
شایان ذکر است، سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران در دهه فجر امسال از 19 تا 21 بهمن ماه در هتل المیپک تهران برگزار خواهد شد و شرکت‌های فولادی، معدنی و صنایع معدنی به ارائه دستاوردها، نیازها و فرصت‌های بومی سازی و توسعه تکنولوژی خواهند پرداخت.

خبر روز
اینستاگرام نیمروز

The access token could not be decrypted. Your access token is currently invalid. Please re-authorize your Instagram account.

تبلیغات
خبر نامه الکترونیک
نماد اعتماد رسانه