ساعت 3:46 ب.ظ
امروز 16 خرداد 1402
نیمروزخبر
نبستن کمربند ایمنی
چالش نبستن کمربند ایمنی در سرنشینان عقب خودرو/ تاثیر رویدادهای فرهنگی در کاهش تصادفات

معاون حمل‌ونقل اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اصفهان گفت: یکی از چالش های ما در حوزه تصادفات، نبستن کمربند ایمنی سرنشینان عقب خودروهاست.

به گزارش نیمروز خبر، محمدعلی صلواتی پنجشنبه هفتم اردیبهشت ماه ۱۴۰۲_ در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه که به مناسبت روز ملی ایمنی حمل و نقل برگزار شد، اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های همیشگی ما در راهداری، تصادفات است، طبق مطالعات و آمارهای منتشر شده، در کل کشور به صورت میانگین هر ۳۱ دقیقه یک نفر جان خود را در تصادفات از دست می‌دهد، تلفات حمل و نقل جاده در مقایسه با بخش ریلی و هوایی مناسب نیست.

وی افزود: تصادف یکی از عوامل اصلی مرگ‌و میر در کشور است، با توجه به بررسی‌ها، عمده علت تصادف‌ها با بیش از ۷۰ درصد از کل موارد عامل انسانی بوده است، بنابراین باید فرهنگ سازی کنیم.

معاون حمل‌ونقل اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اصفهان گفت: بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته ۸۹ درصد افرادی که با وسایل نقلیه در حادثه‌ها سفر می‌کنند، غیر از راننده خودرو از کمربند ایمنی استفاده نمی‌کنند، کمتر از ۱۰ درصد از سرنشینان از کمربند صندلی عقب استفاده می‌کنند.

صلواتی ادامه داد: ۱۳ درصد از راکب‌ها و حدود دو درصد از ترک‌نشینان موتور سیکلت از کلاه ایمنی استفاده می‌کنندو بیش از ۹۰ درصد از عوامل منجر به فوت در تصادفات موتور سیکلت، ضربه به سر گزارش شده است.

وی افزود: همچنین بیش از ۹۰ درصد از تعداد فوتی‌ها و مجروحان تصادف‌ها از کمربند ایمنی استفاده نمی‌کنند، بنابراین فرهنگ‌سازی می‌تواند در کاهش تلفات و تصادفات مؤثر باشد و در این مورد باید از ظرفیت رسانه استفاده شود، امیدواریم به کمک رسانه‌ها و فرهنگ‌سازی، سال آینده کاهش چشمگیر تلفات را جشن بگیریم.

خبر روز
اینستاگرام نیمروز

The access token could not be decrypted. Your access token is currently invalid. Please re-authorize your Instagram account.

تبلیغات
خبر نامه الکترونیک
نماد اعتماد رسانه