ساعت 9:56 ق.ظ
امروز 25 تیر 1403
کلنگ ساخت 52 هزار مسکن در سیستان بلوچستان/ساماندهی 10 هزار مسکن در سکونتگاه‌های غیر رسمی

به گزارش نیمروزخبر و به نقل از خبرگزاری فارس، سید خلیل منبتی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان، گفت: در طی یک سال و نیم گذشته عملیات ۵۲ هزار و ۲۵۰ واحد مسکونی در اقصی نقاط استان پهناور سیستان و بلوچستان آغاز شده است.

منبتی ادامه داد: عملیات احداث۱۶ هزار و ۲۵۰  واحد مسکونی تخریب شده شهری و روستایی، تعمیر ۸ هزار واحد مسکونی آسیب دیده از سیل و احداث ۱۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در قالب طرح محرومین از جمله اقدامات جهادی همکاران ما در بنیاد مسکن سیستان و بلوچستان بوده است.

وی افزود: تهیه ۳۰۹ طرح هادی روستایی،اجرای ۱۶۱طرح هادی روستایی در سطح استان،احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی در طرح ساماندهی سکونتگاههای غیر رسمی شهرستان زاهدان و احداث۲ هزار و ۵۰۰  واحد مسکونی در طرح ساماندهی سکونتگاههای غیر رسمی شهرستان چابهار از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان با تشکر از حمایت های آیت الله محامی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان از اقدامات بنیاد مسکن اظهار کرد: تفاهم نامه مشترک همکاری با دارالافتا درالعلوم زاهدان و تاکید مولوی عبدالحمید بر استفاده از ظرفیت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی راهگشای ما در اقدامات صورت گرفته در بلوچستان بود.

 وی گفت: احداث پروژه های مسکونی نیلوفر ،  ترنج ، باران و بهشت در کنارک و چابهار و مدیریت ساخت ۲ هزار و ۸۰۰ واحد مسکن اقدام ملی را از اقدامات مهم در راستای ارتقا سطح کیفی معیشت مردم این منطقه دانست.

منبتی افزود: فاز مطالعاتی طرح عمران و آبادانی تفتان و ایجاد منظومه های توانمند روستایی و مطالعات اجرایی ساماندهی ۹ سکونتگاه غیررسمی در حاشیه شهر زابل نیز آغاز شده که عملیات اجرایی آنها در دست اقدام است.

 وی تصریح کرد: تکیه بر توان و پتانسیل داخلی و از خودگذشتگی نیروهایی توانمند بنیاد مسکن بود که تهدید سوانح و بحران طبیعی و سیل را به فرصتی برای سازندگی و احیای نابسامانی ها بدل کرد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان با اشاره به گستره فعالیت بنیاد از حاشیه شهرهای بزرگ تا دور افتاده ترین روستاها خاطرنشان کرد: امیدواریم با  استقرار دولت جدید بتوانیم زنگار محرومیت و دهه ها بی تدبیری و سوء مدیریت را از چهره این سرزمین زرخیز و مردم شریف بزداییم.

خبر روز
اینستاگرام نیمروز

تبلیغات
خبر نامه الکترونیک
نماد اعتماد رسانه