ساعت 9:15 ق.ظ
امروز 25 تیر 1403
سیمان
۱.۳ میلیون تن سیمان امروز و فردا در بورس کالا عرضه می شود

شرکت های سیمانی امروز و فردا در مجموع یک میلیون و ۳۲۱ هزار تن انواع سیمان را در بورس کالا عرضه می‌کنند.

به گزارش نیمروزخبر و به نقل از خبرگزاری تسنیم، شرکت های سیمانی امروز و فردا(شنبه و یکشنبه) در مجموع با یک میلیون و 321 هزار تن انواع سیمان راهی بورس کالا می شوند؛ یک میلیون و 188 هزار و 500 تن از این عرضه ها در روز شنبه 27 شهریور ماه و 133 هزار تن نیز در روز یکشنبه 28 شهریور ماه روی تابلوی معاملات می رود.

بر اساس این گزارش عرضه های روز شنبه طبق روال از نوع تیپ یک و دو و عرضه های روز یکشنبه از نوع تیپ 3 و 5، مرکب، پوزولانی و پوزولانی ویژه، سفید، پرتلند آهکی و بنایی خواهد بود.

بیشترین حجم عرضه سیمان برای روز شنبه متعلق به تولیدکنندگان استان های اصفهان، فارس، تهران، آذربایجان غربی و قزوین به ترتیب با 101 هزار و 500 تن، 91 هزار و 500 تن، 80 هزار تن، 75 هزار تن و 70 هزار تن است.

شرکت های سیمانی که امروز(شنبه) عرضه خواهند داشت شامل شرکت بین المللی ساروج بوشهر، ساروج اصفهان، سیمان اردستان، ارومیه، استهبان، اصفهان، ایلام، آباده، آبیک، آذر آبادگان خوی، آرتا اردبیل، باقران، بجنورد، پیوند گلستان، تهران، توسعه ماهان کرمان، جوین، خاش، خزر، خمسه، خوزستان، داراب، دشتستان، دورود، زابل، زاوه تربت، زنجان، ساوه، سپاهان و شاهرود است.

همچنین شرکت های سیمانی شرق، شمال، صوفیان، عمران انارک، غرب، فارس، فارس نو، فراز فیروزکوه، فیروزکوه، قائن، کارون، کاوان بوکان، کردستان، کرمان، کویر کاشان، کیاسر، لار سبزوار، مازندران، ممتازان کرمان، منددشتی، نائین، نیزار قم، هرمزگان، هگمتان، صنایع سیمان سامان غرب، صنایع سیمان شهرکرد، صنایع سیمان گیلان سبز، صنایع سیمان نهاوند، کارخانجات سیمان لامرد و مجتمع سیمان غرب آسیا نیز محصول خود را روی تابلو معاملات می برند.

گفتنی است شرکت های سیمان ارومیه، استهبان، بجنورد، بهبهان، تهران، توسعه ماهان کرمان، خمسه، خوزستان، زاوه تربت، زنجان، ساوه، سفید شرق، سفید نی ریز، صوفیان، غرب، فارس، قائن، کرمان، ممتازان کرمان، هگمتان، صنایع سیمان سامان غرب و مجتمع سیمان غرب آسیا نیز از جمله شرکت هایی هستند که فردا(یکشنبه) عرضه خود در بورس را قطعی کرده اند.

گفتنی است از ابتدای عرضه سیمان در بورس کالا که به تاریخ 9 خرداد ماه بر می گردد در مجموع 9 میلیون و 551 هزار و 780 تن سیمان در بورس کالا عرضه شد که با تقاضای 11 میلیون و 166 هزار و 610 تنی همراه شد و 7 میلیون و 976 هزار و 20 تن آن در نهایت مورد معامله قرار گرفت.

خبر روز
اینستاگرام نیمروز

تبلیغات
خبر نامه الکترونیک
نماد اعتماد رسانه