ساعت 8:37 ق.ظ
امروز 25 تیر 1403
90 درصد از ظرفیت ناوگان
۹۰ درصد ظرفیت ناوگان مسافربری اصفهان در اختیار زوار اربعین/ضرورت مدیریت سفر زائران

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اصفهان گفت:  ۹۰ درصد ظرفیت ناوگان مسافربری استان برای اعزام به مرز مهران، شلمچه و چذابه به زائران اربعین اختصاص یافته است.

فرزاد دادخواه در گفت و گو با نیمروزخبر گفت: در حال حاضر روزانه بالغ بر ۲۳۰ دستگاه اتوبوس در سطح استان سرویس‌دهی  به زائران اربعین را انجام می دهند.

وی با اشاره به حجم زیاد زائران اصفهانی که قصد سفر به کربلا و زیارت عتبات عالیات دارند، افزود: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته علاوه بر 90 درصد از ظرفیت ناوگان، هماهنگی های  لازم برای اعزام زائران با استفاده از ناوگان سایر بخش‌ها نیز انجام شده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اصفهان با بیان اینکه ۵۰ درصد فروش بلیت‌ها به‌صورت اینترنتی و ۵۰ درصد به‌صورت حضوری در پایانه‌های مسافری سطح استان انجام می‌شود، گفت: در حال حاضر تراکم مسافران برای سفر به عراق و تهیه بلیت در پایانه کاوه و همچنین در شهرستان‌های کاشان، خمینی‌شهر، نجف‌آباد و … است.

وی با تاکید بر اینکه با همکاری مسئولان استانی پیگیر ورود ناوگان بیشتری برای اعزام زائران برای سفر به عتبات هستیم، گفت: به مالکین اتوبوس‌ها اعلام کرده‌ایم که سوار کردن مسافران به‌صورت دربستی ممنوع است و زائران باید صرفاً از طریق شرکت‌های مسافربری در پایانه‌ها درخواست بلیت داشته باشند.

دادخواه با اشاره به حجم بالای درخواست زائران برای تهیه بلیت در برخی ساعات روز، گفت: با توجه به اینکه پیش‌فروش بلیت برای اعزام به مرز مهران و چذابه و شلمچه مجاز است، این افراد می‌توانند با مراجعه به سایت شرکت‌های مسافربری بلیت روز موردنظر و یا یکی از روزهایی که ظرفیت خالی است را، تهیه کنند.

وی با بیان اینکه فروش بلیت برای سایر نقاط کشور به‌صورت روز فروش و در قالب ۱۰ درصد ناوگان انجام می‌شود، از شهروندان خواست تا از سفرهای غیرضروری به سایر شهرها به‌غیراز مرز مهران، شلمچه و چذابه خودداری و زمان سفر خود را تغییر دهند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اصفهان، از مردم و زائران اربعین خواست تا از خرید بلیت به‌غیراز روش اینترنتی و غیر از پایانه‌ها و بیش از نرخ مصوب خودداری کنند.

خبر روز
اینستاگرام نیمروز

تبلیغات
خبر نامه الکترونیک
نماد اعتماد رسانه