ساعت 9:51 ب.ظ
امروز 11 فروردین 1402
نیمروزخبر
چک
۹۳.۲ درصد از چک‌ها وصول شد

در دی‌ماه سال جاری، حدود ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار فقره چک مبادله‌ شد که ۹۳.۲ درصد این چک‌ها وصول شده است.

به گزارش پایگاه خبری نیمروز و به نقل از ایمنا، در دی‌ماه امسال در سامانه چکاوک، حدود ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار فقره چک به ارزشی حدود ۴,۲۱۴ هزار میلیارد ریال مبادله شد که نسبت به ماه قبل ازنظر تعداد ۸.۶ درصد کاهش و ازنظر مبلغ ۵.۹ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

بر اساس گزارش بانک مرکزی درباره آمار چک‌های مبادله‌ای، از کل تعداد و مبلغ چک‌های مبادله‌شده در دی‌ماه به ترتیب ۹۳.۲ درصد و ۹۱.۵ درصد وصول شده است. درصد تعداد و مبلغ چک‌های وصول‌شده در ماه قبل از آن (آذرماه) به ترتیب معادل ۹۳.۱ درصد و ۹۱.۵ درصد بوده است. همچنین این نسبت در ماه مشابه سال قبل به ترتیب برابر ۹۱.۶ درصد و ۸۸.۷ درصد بوده است.

شاخص نسبت چک‌های برگشتی به چک‌های مبادله‌ای در دی‌ماه سال جاری به‌لحاظ تعداد، ۶.۸ درصد بوده که این شاخص در ماه قبل عدد ۶.۹ درصد را نمایش می‌دهد. همچنین این شاخص به‌لحاظ مبلغی نسبت به ماه قبل تغییری نداشته است.

گفتنی است شاخص نسبت تعداد چک‌های برگشتی به مبادله‌ای از اردیبهشت سال جاری به‌صورت متوالی نزولی بوده و از ۹.۸ درصد به ۶.۸ درصد در دی‌ماه رسیده است.

خبر روز
اینستاگرام نیمروز

The access token could not be decrypted. Your access token is currently invalid. Please re-authorize your Instagram account.

تبلیغات
خبر نامه الکترونیک
نماد اعتماد رسانه