ساعت 8:45 ق.ظ
امروز 25 تیر 1403
بیل گیتس
بیل گیتس تنها نیست! تمام طلاق‌های میلیاردی

به گزارش نیمروز و به نقل از روزنامه خراسان، بیل گیتس و ملیندا اعلام کرده‌اند که پس از حدود سه دهه زندگی مشترک، طلاق می‌گیرند و گفته اند: «دیگر باور نداریم که می‌توانیم به عنوان یک زن و شوهر با هم باشیم.» این زوج ثروتمند آمریکایی در پیامی توئیتری نوشتند: «پس از فکرکردن‌های زیاد و کار در خصوص روابط، ما تصمیم گرفته ایم که به ازدواج خود پایان دهیم.» امروز می‌خواهیم در کنار مرور ۲۷ سال زندگی بیل و ملیندا از آشنایی تا طلاق به مرور چند طلاق میان ثروتمندان جهان بپردازیم که به طلاق‌های میلیاردی شهرت پیدا کرده اند.

از آشنایی در مایکروسافت تا ایجاد خیریه

 بیل و ملیندا گیتس اولین بار همدیگر را در سال ۱۹۸۷ در مایکروسافت دیدند. طبق مشخصاتی که در لینکدین موجود است، بیل گیتس در حالی از ملیندا خواستگاری کرده که مدیرعامل مایکروسافت و ملیندا مدیر بازاریابی نسخه‌های ابتدایی نرم افزار‌های ویندوز بوده و روی محصولاتی مانند دانشنامه Encarta کار می‌کرده است.

ملیندا گیتس پیش از این در خصوص آشنایی با بیل گیتس گفته بود: «چند ماه طول کشید تا بیل از من خواست که بیرون برویم.» این دو در اول ژانویه  سال ۱۹۹۴ در هاوایی ازدواج کردند وحاصل زندگی ۲۷ ساله آن‌ها دو دختر ۲۵ و ۱۹ ساله و یک پسر ۲۲ ساله است.

2599999 370 بیل گیتس تنها نیست! تمام طلاق‌های میلیاردی
بیل گیتس و ملیندا

شش سال بعد از این ازدواج بود که بنیاد خیریه بیل و ملیندا شروع به کار کرد و این روز‌ها به عنوان یکی از بزرگ‌ترین بنیاد‌های غیرانتفاعی خانوادگی جهان با ارزش دارایی ۵۱ میلیارد دلار شناخته می‌شود. این زوج موافقت کرده بودند، بیش از نیمی از دارایی خود را صرف امور خیرخواهانه کنند. گفته شده قرار است بعد از جدایی هم همکاری آن‌ها در این بنیاد که سال ۲۰۰۰ میلادی تاسیس کرده اند،   ادامه داشته باشد.

 پیامد‌های مالی طلاق بیل و ملیندا 

هرچند بیل و ملیندا گیتس در بیانیه‌ای که بیل گیتس در توئیتر نوشته، اعلام کرده اند که دیگر به عنوان زن و شوهر نمی‌توانند در کنار هم باشند، اما در این بیانیه آمده است که قصد دارند بنیاد غیرانتفاعی را که به عنوان خیریه در حال کار است، با هم اداره کنند. با این حال هنوز جزئیات مالی طلاق گیتس و ملیندا مشخص نشده است. 

به گفته مجله فوربس، بیل گیتس با ۱۲۴ میلیارد دلار ثروت چهارمین فرد ثروتمند جهان است و باید منتظر ماند  و دیدکه بعد از طلاق از این میزان ثروت چقدر به ملیندا خواهد رسید. البته برخی رسانه‌ها از جمله دیلی میل ادعا کرده اند که بیل گیتس و ملیندا در سال ۱۹۹۴ توافق نامه پیش از ازدواج را امضا نکرده‌اند و با این حساب چیزی از دارایی‌های بیل گیتس کم نمی‌شود.

 گران‌ترین طلاق‌های تاریخ 

ماجرای طلاق سلبریتی‌ها معمولا پیچیده‌تر از مردم عادی است و وقتی زوج مشهوری تصمیم به جدایی می‌گیرند، فقط قلب‌های شکسته آن‌ها نیست که باقی می‌ماند بلکه در حقیقت، پای ثروت زیادی هم در میان است.

هرچند در غرب از مهریه خبری نیست، اما قوانین سنگینی در خصوص طلاق حاکم است، به علاوه اگر قبل از ازدواج، توافق نامه‌ای برای نحوه تقسیم اموال بعد از طلاق بین آن‌ها امضا نشده باشد، جدایی آن‌ها می‌تواند بسیار هزینه بردار باشد. اطلاعیه طلاق بیل و ملیندا گیتس حدود دو سال پس از آن منتشر شد که بزوس گفت او و همسرش مکنزی در حال طلاق هستند و یکی از گران‌ترین طلاق‌های تاریخ را رقم زدند. هرچند هنوز جزئیات مالی طلاق بیل گیتس و ملیندا منتشر نشده، اما نگاهی داریم به گران‌ترین طلاق‌هایی که تا کنون در میان ثروتمندان رخ داده است.

 جف و مکنزی بزوس/طلاق ۳۶ میلیارد دلاری

 جف بزوس مالک آمازون و همسرش در یک معامله ۳۶ میلیارد دلاری برای طلاق توافق کردند تا گران‌ترین طلاق دنیا به ثبت برسد. با این توافق، بزوس توانست ۷۵ درصد از اموال خود را در آمازون حفظ کند و مالکیت خود را در این شرکت بزرگ تداوم ببخشد.

2600000 361 بیل گیتس تنها نیست! تمام طلاق‌های میلیاردی

مکنزی بزوس که از جف بزوس صاحب چهار فرزند است، همچنان مالک ۴ درصد از سهام ۸۹۹ میلیارد دلاری آمازون باقی خواهد ماند. این دو به دلیل اختلافات روزافزون اعلام کردند که دیگر قادر به ادامه زندگی مشترک نیستند؛ هرچند بسیاری معتقدند پای یک زن دیگر در این ماجرا دیده می‌شود.


دیمیتری و النا ریبولف/طلاق ۳.۳ میلیارد دلاری 

دیمیتری ریبولف، میلیاردر روس وصاحب تیم فوتبال آ اس موناکو پس از ۲۷ سال زندگی مشترک از همسرش النا جدا شد.

2600004 224 بیل گیتس تنها نیست! تمام طلاق‌های میلیاردی

مراحل اداری این طلاق شش سال طول کشید و بالاخره در سال ۲۰۱۶ اتفاق افتاد. ثروت ریبولف ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار تخمین زده می‌شد. به همسر او سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار به همراه اشیای قیمتی و همچنین حق نگهداری از دخترشان رسید.


بیل و سو گراس/طلاق ۱.۳ میلیارد دلاری

 سو در سال ۲۰۱۶، برای جدایی از همسرش بیل گراس، موسس شرکت pimco اقدام کرد و یک سال بعد، با ثروت ۱.۳ میلیارد دلاری از وی جدا شد. 

2600005 938 بیل گیتس تنها نیست! تمام طلاق‌های میلیاردی

این ثروت شامل یک خانه ساحلی ۳۶ میلیون دلاری و همچنین یک نقاشی از پیکاسو مربوط به سال ۱۹۳۲ بود که به مبلغ ۳۵ میلیون دلار فروخته شد.


مدونا و گای ریچی /طلاق ۷۷ میلیون دلاری

2600006 469 بیل گیتس تنها نیست! تمام طلاق‌های میلیاردی

 شاید این طلاق با وجود طلاق‌هایی با جا به جایی‌های چندین میلیارد دلاری آن چنان طلاق گرانی به حساب نیاید، اما این پرونده از این لحاظ جالب است که برخلاف طلاق‌های قبلی زن به مرد برای طلاق خسارت می‌پردازد. این دو اواسط اکتبر ۲۰۰۸ پس از هفت سال و نیم زندگی مشترک اعلام کردند درصدد طلاق هستند و یک ماه بعد دادگاه عالی لندن طلاق آن‌ها را ثبت کرد.

بررسی این پرونده بیش از یک دقیقه وقت نگرفت، چرا که آن‌ها هیچ اعتراض مالی نداشتند. طبق برآورد کارشناسان، دارایی مدونا در آن زمان حدود ۳۰۰ میلیون پوند و دارایی همسر سابق او تنها حدود ۳۰ میلیون پوند بوده است.

خبر روز
اینستاگرام نیمروز

تبلیغات
خبر نامه الکترونیک
نماد اعتماد رسانه