ساعت 3:57 ب.ظ
امروز 16 خرداد 1402
نیمروزخبر
تقدیر
اجرای طرح پویش همراهان سفر ایمن در نوروز در چهار محور پر تردد استان اصفهان

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اصفهان اجرای طرح پویش همراهان سفر ایمن در نوروز۱۴۰۲ در چهار مجتمع خدماتی رفاهی استان اصفهان خبر داد.
به گزارش  پایگاه خبری نیمروز و به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اصفهان، فرزاد دادخواه با اشاره به آغاز طرح نوروز ۱۴۰۲ از 24 اسفندماه سال جاری اظهار کرد: با توجه به ضرورت برنامه ریزی و اتخاذ تمهیدات اثربخش برای ارتقای ایمنی سفرهای برون شهری و کاهش حوادث رانندگی، اجرای طرح پویش همراهان سفر ایمن در نوروز در حال اجراست.
وی ادامه داد: طرح پویش فرهنگی-ایمنی با عنوان “پویش همراهان سفر ایمن ” با شعار “سفر ایمن با یاد خدا و همراهی شما” از 24 اسفند سال جاری اغاز و تا 15 فروردین 1402 به مدت 21 روز متوالی در مجتمع های منتخب شهرستان های شاهین شهر و میمه، اردستان، نایین و شهرضا برگزاری می گردد .
وی تصریح کرد: در این پویش تلاش می شود با استفاده از کلیه ظرفیت های مذهبی و فرهنگی و هنری ضمن ترویج شعائر دینی و ارتقا فرهنگ رانندگی ، مردم را به رعایت نکات ایمنی ساده که جان رانندگان و سرنشینان را حفظ می کندترغیب کنند.
دادخواه با بیان اینکه در این پویش بر 10 موضوع حواس پرتی( استفاده از موبایل، خوراکی و…)، خستگی و خواب آلودگی، عجله و شتاب در رانندگی، رانندگی در شرایط خاص( مه، برف، باران، باد و گرد و غبار)،لزوم توجه به ایمنی و الزامات تعمیر و نگهداری مناسب خودرو،آشنایی با اصول رانندگی در آزادراه، بزرگراه، راه اصلی و راه های فرعی و روستایی تاکید شده است .
وی تصریح کرد: پیش بینی ها از افزایش تردد و افزایش تعداد سفرها به استان اصفهان حکایت دارد و لذا برای ارتقای ایمنی تردد در محورهای مواصلاتی استان اصفهان از ماه های پیش تمهیداتی اندیشیده و اقدامات موثری انحام شده و به طور مستمر در حال انجام است.
مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اصفهان گفت: به کارگیری هنر در خدمت ایمنی یکی از اهداف این پویش به شمار می آید و امیدواریم این برنامه های فرهنگی نقش مهمی در کاهش تصادفات رانندگی ایفا کند.

خبر روز
اینستاگرام نیمروز

The access token could not be decrypted. Your access token is currently invalid. Please re-authorize your Instagram account.

تبلیغات
خبر نامه الکترونیک
نماد اعتماد رسانه