ساعت 7:31 ب.ظ
امروز 19 آذر 1402
افتتاح
افتتاح بیش از  1000 میلیارد تومان پروژه  راهداری در دهه فجر

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان از افتتاح بیش از  1000 میلیارد پروژه  راهداری در دهه فجر خبر داد.

به گزارش نیمروز خبر ، مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اصفهان در نشست خبری که به مناسبت  دهه فجر برگزار شد، اظهار کرد: 459 کیلومتر روکش آسفالت  در محورهای مواصلاتی استان شامل 189 کیلومتر راه شریانی، 110 کیلومتر راه اصلی و فرعی و 160 کیلومتر راه روستایی  با اعتباری بالغ بر 530 میلیارد تومان افتتاح خواهد شد.

فرزاد دادخواه روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این طرح‌ها شامل ۵۳۰ میلیارد تومان طرح روکش آسفالت راه‌ها از جمله ۱۸۹ کیلومتر روکش راه‌های شریانی، ۱۱۰ کیلومتر روکش راه‌های اصلی و فرعی و ۱۶۰ کیلومتر روکش راه‌های روستایی است.

وی با بیان اینکه بیش از ۳۵۰ طرح در حوزه‌های مختلف معاونت و اداره کل راهداری در حال اجراست، ادامه داد: ۶۲.۵ میلیارد تومان هم برای ایمن سازی سه راهی ها و رفع نقاط پر تصادف در ۱۱۵ نقطه هزینه شده است و در زمینه ایمن سازی محورهای استان شامل روشنایی، نصب حفاظ، تابلو و خط کشی بیش از ۶۴ میلیارد تومان طرح اجرا شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اصفهان افزود: برای اصلاح شیب شیروانی، شانه سازی و بخشنده کردن راه‌ها ، تعمیر و تعریض پل‌ها و نیز نگهداری راههای استان، در مجموع ۱۱۶ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده و در بخش زیرگذرها و و بازسازی ابنیه فنی آسیب دیده ناشی از سیل ۴۸.۵ میلیارد تومان طرح به بهره برداری رسیده است.

وی اضافه کرد: احداث ۳۶ کیلومتر راه روستایی با اعتبار ۵۶ میلیارد تومان انجام شده و ۶.۵ میلیارد تومان در زمینه احداث ۱۸ باب راهدارخانه ها، آشیانه ماشین آلات و انبارهای شن و نمک هزینه شده است.

دادخواه بیان کرد: ۳.۵ میلیارد تومان برای تعمیر ۶۰ دستگاه ماشین آلات و ۱۸ میلیارد تومان برای ۲۹ سامانه هوشمند هزینه شده است.

وی خاطرنشان کرد: ۱۲ مرکز معاینه فنی در استان اصفهان وجود داشت و در سالجاری ۲ مرکز جدید دیگر توسط بخش خصوصی با هزینه ۲۰ میلیارد تومان اضافه شده و ۳.۵ میلیارد تومان برای احداث یک دستگاه پل عابر پیاده با سرمایه گذاری بخش خصوصی در قالب قرارداد برای استفاده تبلیغاتی هزینه شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اصفهان با اشاره جایگاه اول این استان در زمینه فعال بودن ۵۴ مجتمع خدمات رفاهی نیز گفت:روز گذشته بهره برداری از پنجاه و پنجمین مجتمع خدمات رفاهی استان انجام شد و مجتمع خدمات رفاهی آزاد راه هم به زودی آماده بهره برداری خواهد شد.

وی افزود: فعالیت یک شرکت حمل و نقل مسافر به‌عنوان سرشبکه در شرکت های حمل و نقل مسافر و تاسیس ۲ شرکت حمل و نقل کالای بزرگ مقیاس هوشمند هم از اقدامات بخش خصوصی در استان است.

دادخواه اظهار داشت: استان اصفهان دارای بیش از ۱۱ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه ، به‌عنوان چهار راه ترانزیتی کشور مطرح است.

وی ادامه داد: سالانه بیش از ۵۴ میلیون تُن بار در استان اصفهان جابه‌جا می شود واز نظر حمل بار رتبه اول را در کشور دارد و روزانه بیش از ۱۰ هزار بارنامه در این استان صادر می شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اصفهان با اشاره به میزان جابه‌جایی مسافر اضافه کرد: حمل و نقل بیش از هفت میلیون و ۲۰۰ هزار نفر مسافر توسط ناوگان عمومی استان در این استان و کشور انجام می شود که از این نظر هم در رتبه سوم قرار دارد.

وی بیان کرد: روزانه بیش از یک میلیون و ۲۰۰ تردد در راه‌های اصلی مجهز به تردد شمار استان، ثبت می‌شود و این حجم تردد و بعضی تخلف های ناشی از اضافه تُناژ خسارت هایی را به راه‌ها وارد می‌کند.

دادخواه خاطرنشان کرد: بیش از هزار و ۲۰۰ کیلومتر از راه‌های استان تا پایان سال گذشته خرابی شدید داشتند که لکه گیری و روکش آسفالت حدود ۳۰۰ کیلومتر از آنها انجام شد و همچنان در حال انعقاد قرارداد و مناقصه برای روکش آسفالت راههای استان هستیم.

وی اضافه کرد: طرح راهداری زمستانی با ۵۹۰ دستگاه ماشین آلات و ۷۵۰ نفر اپراتور و نیروهای پشتیبانی و ۲۰۰ دستگاه تجهیزات راهداری زمستانی در قالب ۱۰۲ اکیپ با همکاری و همراهی دستگاه‌های امداد جاده ای پلیس راه، اورژانس و هلال احمر در حال اجراست.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اصفهان با اشاره به حجم بارش ها و تاخیرها در بازگشایی راه‌های روستایی بویژه در پشت کوه فریدونشهر ،گفت: عملیات بازگشایی گردنه کلوسه بدلیل سقوط بهمن در چند نقطه در حال انجام است.

خبر روز
اینستاگرام نیمروز

The access token could not be decrypted. Your access token is currently invalid. Please re-authorize your Instagram account.

تبلیغات
خبر نامه الکترونیک
نماد اعتماد رسانه