ساعت 7:24 ب.ظ
امروز 10 اسفند 1402
جدید ترین اخبار
کمپین سبا
تبلیغات
نیمروز پلاس
سازمان
سازمان انرژی اتمی، سهم خود در تامین امنیت غذایی کشور را ایفا می کند

معاون سازمان انرژی اتمی کشور و مدیرعامل شرکت توسعه کاربرد پرتوها گفت: سازمان انرژی اتمی با موضوع پرتودهی موادغذایی سهم خود در تامین امنیت غذایی کشور را ایفا می کند .

به گزارش نیمروز خبر و به نقل از شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، همایش تخصصی “پرتودهی موادغذایی” در خلال برگزاری بیستمین نمایشگاه تخصصی صنایع غذایی و ماشین آلات و تجهیزات وابسته در نمایشگاه اصفهان برگزار شد.

پژمان شیرمردی، معاون سازمان انرژی اتمی کشور و مدیرعامل شرکت توسعه کاربرد پرتوها در این همایش گفت: مسئله ناامنی غذایی مسئله ای نیست که بتوان از آن چشم پوشی کرد و بیش از 50 درصد این نامنی در قاره آسیا در حال رخ دادن است که هرساله قربانیان زیادی دارد.

وی افزود: سازمان انرژی اتمی کشور با راه اندازی پرتودهی موادغذایی سهم خود در تامین امنیت غذایی را افزایش داده و در این رابطه برنامه ریزی مدونی انجام شده است.

مدیرعامل شرکت توسعه کاربرد پرتوها گفت: پرتودهی مواد غذایی باعث افزایش انبارمانی محصولات غذایی شده و بسیاری از آلودگی های میکروبی در محصولات را از بین می برد.

وی تصریح کرد: سازمان انرژی اتمی کشور این آمادگی را دارد که محصولات کشاورزی و غذایی را با پرتودهی به افزایش طول عمر و ماندگاری محصولات و کاهش ضایعات غذایی کمک نماید. این سازمان ساخت دستگاه های پرتودهی را نیز داخلی سازی کرده است.

خبر روز
اینستاگرام نیمروز
تبلیغات
خبر نامه الکترونیک
نماد اعتماد رسانه